IMG 0300 1
16 stycznia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Liga Mistrzów Warszawy 2022 za Nami! Znamy wyniki w 14 kategoriach


Rok 2022 był dla Fundacji Maraton Warszawski rokiem, w którym „wrócili na dobre” po pandemicznej przerwie. W tym roku świętują swoje 20-lecie istnienia. Z racji tego powstał piękny pomysł, aby dodatkowo zmotywować biegaczy, tj. stworzyć Ligę Mistrzów Warszawy! Co to takiego? To nowy cykl, który składa się z pięciu różnych biegów, z różnymi dystansami, różnymi porami roku i różnymi warunkami atmosferycznymi.

W minioną niedzielę zostali nagrodzeni Ci, którzy wzięli udział w następujących zawodach: Półmaratonie Warszawskim, Biegu Konstytucji 3 maja, Biegu Powstania Warszawskiego, Maratonie Warszawski i Biegu Niepodległości. Do klasyfikacji nie trzeba było się zapisywać. Nagradzanie odbywało się automatycznie jeżeli zawodnik po pierwsze – ukończył bieg i po drugie – brał udział w minimum trzech z tych pięciu biegów. Rywalizacja odbyła się w 14 kategoriach. 7 wśród kobiet i 7 wśród mężczyzn.

Miejsce, w którym odbywało się wręczenie statuetek to wielokrotnie nagradzana przez architektów „kopuła”, o pełnej nazwie: Pawilon Edukacyjny Kamień. Jest to przestrzeń niezwykle oryginalna i urokliwa, więc dodawało to jeszcze więcej aury do świętowania tak podniosłej chwili. Wielkim wzruszeniem było wręczać nagrody dla tak ambitnych i aktywnych biegaczy, ale jednak zdecydowanie najdłuższe brawa dostawali sportowcy z kategorii wiekowej 60, 70, 80… . To niezwykła motywacja dla młodego pokolenia, którego jak twierdzi Marek Tronina, prezes Fundacji  Maraton Warszawski: „jest spora luka i trzeba to uzupełniać. To priorytet wielu podmiotów, które funkcjonują w świecie biegowym: Trzeba dotrzeć do młodego pokolenia”.

IMG 0303

Poniżej przedstawiamy najszybszą trójkę z każdej kategorii wiekowej:

K20:

 1. Emilia Mazek
 2. Marta Szewczyk
 3. Małgorzata Ułasiuk

M20:

 1. Łukasz Więckowski
 2. Arkadiusz Grabowiec
 3. Rafał Małolepszy
IMG 0304

K30:

 1. Adriana Kalbarczyk
 2. Katarzyna Prusakiewicz
 3. Iwona Bernardelli

M30:

 1. Radosław Gromek
 2. Daniel Mikielski
 3. Marcin Wysocki

K40:

 1. Agnieszka Szymańska
 2. Ewa Majewska
 3. Agnieszka Zwierzyńska

M40:

 1. Adam Ślusarczyk
 2. Rafał Owczarzak
 3. Maciej Mikołajczyk
IMG 0311

K50:

 1. Krystyna Rzymowska
 2. Oksana Kashivska
 3. Teresa Jarmużewska

M50:

 1. Norbert Kubacz
 2. Artur Trusiak
 3. Jacek Kulik

K60:

 1. Danuta Mikielska
 2. Anna Karłowicz
 3. Wanda Przybylak

M60:

 1. Jan Socha
 2. Dariusz Turlej
 3. Zenon Michalik
IMG 0314

K70:

 1. Renata Tula
 2. Ewa Katarzyna Kasierska
 3. Irena Jurkowska

M70:

 1. Andrzej Kolasa
 2. Marcin Zalewski
 3. Roman Zbudniewek

M80:

 1. Tadeusz Baranowski
 2. Jacek Noworyta
 3. Władysław Maler

Organizatorzy Ligi Mistrzów Warszawy 2022 zapraszają na biegi w nadchodzącym sezonie startowym. Najbliższe zawody odbędą się już 26 marca i będzie to 17. Półmaraton Warszawski. Możliwa jest także rejestracja na jubileuszowy 45. Maraton Warszawski, który zgodnie z tradycją, odbędzie się w ostatnią niedzielę września. Na oba biegi zapisać się można na stronie Fundacji Maraton Warszawski.

Możliwość komentowania została wyłączona.