gina little
12 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Gina Little w wieku 77 lat zalicza swój maraton numer 602


Chicago Marathon był wyjątkowy z wielu względów. Padły niesamowite wyniki, łącznie z szaleńczym biegiem Ruth Chepngetich, której zabrakło jedynie 14 sekund do pobicia rekordu świata w maratonie. Maraton wyjątkowy był również dla 77 letniej Brytyjki, która ukończyła swój 602 maraton w karierze.

Jak informują organizatorzy Chicago Marathon Gina Little jest również najstarszą zawodniczką, która zdobyła koronę maratonów świata, czyli ukończyła wszystkie biegi z cyklu World Marathon Majors. Włączając tegoroczne maratony Brytyjka ma na koncie ukończenie 31 razy maratonu w Berlinie oraz 38 razy maraton w Londynie!

Po biegu zawodniczka powiedziała, że nigdy nie spodziewała się, że ukończy 600 maratonów w swoim życiu i że nie spodziewa się dobicia do 700 ukończonych maratonów, ale była to dla niej wielka przygoda. Jako receptę na tak długą formę podała, że uprawia jogę.

Przypomnijmy, że za ukończenie World Majors Marathon jest specjalny medal. Pani Little zaliczyła wszystkie sześć, w tym Londyn w 1983 roku, Nowym Jork w 1987 roku, Berlin w 1988 roku, Boston w 1996 roku i Tokio w 2010 roku.

Pani Little po raz pierwszy zainspirowała się do biegania po obejrzeniu drugiego Maratonu w Londynie w 1982 roku, który mijał jej okolicę. W 1993 roku w Londynie zaliczyła swój rekord życiowy wynoszący trzy godziny i 26 minut. Chicago Marathon ukończyła z czasem 4:37.15. Bieganie zaprowadziło panią Little do 46 krajów i 22 wysp, w tym takich miejsc jak Hawaje i Nowa Zelandia.

Zdjęcie: World Marathon Majors / Twitter

Możliwość komentowania została wyłączona.