remington
13 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Depilacja niczym rozgrzewka przed treningiem. Sprawdź, dlaczego warto!


remington
Remington
Partner publikacji

Siłownia to najlepszy przyjaciel mięśni i stawów. Aby nikt nie kręcił nosem, warto rozprawić się z potliwością, która w zamkniętych pomieszczeniach rośnie jak szalona. Czy golenie zmniejsza pocenie? Bierzemy pod lupę depilowanie się na siłownię!

Biegacz + siłownia to połączenie doskonałe!

Nie samym terenem żyje biegacz. Dzięki regularnym treningom wzmocnisz mięśnie i stawy, a przez to zmniejszysz ryzyko kontuzji. Poza tym ćwiczenia siłowe pozytywnie wpływają na prędkość, przyspieszenie i czas reakcji, dlatego łatwiej zrobisz kolejne życiówki. O ile biegając na świeżym powietrzu dosłownie mijasz wszystkich dookoła, o tyle na siłowni musisz pobyć dłużej z innymi gym freakami. Kilka ćwiczeń i gotowe – jesteś mokry od stóp do głów, ale to dopiero zapach jest wyjątkowo niezręczny. Jednak to nie znaczy, że jesteś bezradny.

Prosty sposób na odczuwalną różnicę

Już tak prosta czynność jak depilacja może zrobić dużą różnicę. Zwłaszcza że golenie się jest zdecydowanie łatwiejsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Na rynku pojawił się rewolucyjny trymer Remington Omniblade Face and Body. Jego ostrza mają gwarancję żywotności do 5 lat. A to oznacza 1825 dni bez kupowania jednorazowej maszynki lub żyletek. Aż 6 wymiennych nakładek pozwala na golenie całego ciała. To wszystko bez kabla, na mokro i sucho, nawet przez 40 minut na jednym ładowaniu.

Dlaczego pójście na siłownię warto poprzedzić depilacją?

  • Koniec z nieprzyjemnym zapachem

Pot sam w sobie nie ma zapachu. Dopiero bakterie, które gromadzą się na włosach sprawiają, że ludzie dookoła zaczynają kręcić nosami. Dlatego warto chwycić za trymer i przystrzyc niepotrzebne owłosienie. Zwłaszcza tam, gdzie znajdują się zapachowe gruczoły potowe: pod pachami, w okolicach pachwin oraz krocza.

  • Mniej mokrych plam na ubraniach

Kolejny argument łatwo sobie wyobrazić – kiedy przemokniesz na deszczu, szybciej wyschniesz po zdjęciu mokrych ubrań, niż pozostawiając je nadal na sobie. Tak samo jest z owłosieniem – gładka skóra zdecydowanie szybciej się chłodzi. A to ograniczy plamy na koszulce, a na pewno nieprzyjemny zapach.

  • Większa wygoda podczas ćwiczeń

Obcisły strój świetnie podkreśla mięśnie, ale średnio lubi się z owłosieniem. To trochę jak zdejmowanie plastra – podczas wykonywania ćwiczeń może prowadzić do nieprzyjemnego uczucia ciągnięcia za włoski. Poza tym – zdaniem wielu kulturystów – nieowłosione, umięśnione ciało wygląda po prostu lepiej.

Bądź sobą po swojemu!

Oczywiście nikt nie namawia Cię do depilowania się od stóp do głów. Jednak przyznasz, że powyższe argumenty są godne rozważenia? Zawsze możesz po prostu przystrzyc włosy do ulubionej długości. W zestawie Omniblade Face and Body oprócz trymera znajdziesz aż 6 wymiennych nakładek do różnych miejsc i długości.

Poczuj siłę wydepilowanego trenowania z Omniblade Face and Body.

Dowiedz się więcej

remington

Możliwość komentowania została wyłączona.