14 marca 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Fukuoka Marathon wraca!


Kultowy maraton w Fukuoce w zeszłym roku miał swoją ostatnią edycję. Tak przynajmniej oświadczyli organizatorzy, przerywając 75-letnią tradycję zawodów. Powodem była ciężka sytuacja finansowa związana z epidemią koronawirusa. Brett Larner z Japan Running News poinformował dziś, że 4 grudnia 2022 Fukuoka znowu jednak pobiegnie!

5 grudnia 2021 roku odbyła się 75 edycja japońskiego klasyka. Zwyciężył Michael Githae z czasem 2:07:51. W przeszłości na ulicach Fukuoki wygrywali tacy zawodnicy jak: Sondre Moen, Patrick Makau, Haile Gebrselassie i Frank Shorter. Wielokrotnie startował w Fukuoce Henryk Szost, w roku 2012 zajmując 3 miejsce z 2 wynikiem w karierze (2:08:42).

Dziś wiemy, że zeszłoroczna edycja nie była ostatnia. Jak donosi Brett Larner bieg powróci pod nazwą „Fukuoka International Marathon 2022”. Jedną z osób, która podjęła decyzję o przywróceniu maratonu był gubernator Fukuoki, Seitaro Hattori.

Ten wyścig jest jedną z wielkich zimowych tradycji Fukuoki. Organizując go ponownie, mamy nadzieję dać ludziom impuls, że wszystko otwiera się ponownie po zamknięciu przez pandemię – powiedział polityk.

Możliwość komentowania została wyłączona.