Bartłomiej Przedwojewski
26 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Finał GTWS – wyniki pierwszego dnia

Dzisiaj rozpoczął się wielki finał Golden Trail World Series na Maderze, portugalskich wyspach położonych u północno-zachodniego wybrzeża Afryki. Wydarzenie, które nosi nazwę Madeira Ocean & Trails 5 Day Stage Race, to wyścig etapowy, który trwa 5 dni, od 26 do 30 października.

Uczestnicy, wśród których są jedni z najlepszych biegaczy górskich na świecie, będą mogli pokonać 5 etapów lub wybrać i rywalizować na niektórych z nich. Jedynym obowiązkowym etapem dla wszystkich biegaczy jest Finchal, wyścig finałowy. Każdego dnia nagrody zostaną rozdzielone pomiędzy zwycięzcę etapu oraz najlepsze czasy podbiegów, zbiegów i sprintów. Pod koniec 5 dnia zostanie ustalony ogólny ranking punktowy, z którego wyłoni się mistrz i mistrz Golden Trail World Series.

Pierwszy etap Finału GTWS

Pierwszy etap finału GTWS to bieg na dystansie 24,5 kilometra z sumą przewyższeń 1540 metrów.

stage1

Bieg wygrał faworyt do wygrania całego cyklu Remi Bonnet, który całą trasę pokonał w czasie 2 godziny i 4 minuty,co dało średnią prędkość 11.34km/h (5.17/km). Podium uzupełnili zawodnik z Maroko Elhousine Elazzaoui (2:05) oraz Erytrejczyk Petro Mamu (2:11). Siódmy na metę dobiegł nasz reprezentant Bart Przedwojewski, dwudziesty Andrzej Witek (2:23), a Florian Pyszel czterdziesty czwarty.