kipchoge
30 marca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Eliud Kipchoge ma pomóc piłkarzom Manchesteru United


Jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich chce wykorzystać wiedzę treningową kenijskich biegaczy i wprowadzić ją w życie w warunkach futbolowych. Jak donosi Daily Mail Kenijczycy na czele z Eliudem Kipchoge mają podzielić się swoim doświadczeniem z Manchesterem United.

Zarówno Kipchoge, jak i Czerwone Diabły są wspierane przez INEOS (globalny producent petrochemikaliów, specjalistycznych chemikaliów i produktów naftowych). Jim Ratcliffe, który stoi na czele firmy, został niedawno współwłaścicielem Manchesteru United, a teraz ma nadzieje wykorzystać kreatywność i dyscyplinę, które doprowadziły Kenijczyków do sukcesu.

Ratcliffe posiada dobre relacje z Kipchoge. To właśnie INEOS wspierał jego słynny start, podczas którego pokonał maraton w czasie poniżej 2 godzin.

Mało tego piłkarze Manchesteru mają czerpać wiedzę nie tylko od najlepszych na świecie biegaczy, ale też od reprezentacji Nowej Zelandii w rugby, która rok temu zajęła drugie miejsce podczas Pucharu Świata. Wcześniej Nowozelandczycy również rozmawiali na temat swojego treningu z kenijskimi biegaczami.

Ratcliffe jest zwolennikiem symbiozy pomiędzy różnymi dyscyplinami sportu. Wierzy, że odpowiedni trening biegowy pozwoli uwolnić niewykorzystany potencjał piłkarzy Manchesteru. Czy dzięki kenijskim naukom piłkarze będą lepszymi biegaczami?

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
roman
roman
12 dni temu

A naszym bohaterom jaka wiedza tajemna ma pomóc ?

Waldek
Waldek
12 dni temu
Reply to  roman

Jacka Kostrzeby z Iten

Serio
Serio
12 dni temu
Reply to  Waldek

Od razu kontuzja

Warszawiak
Warszawiak
11 dni temu
Reply to  roman

Rolbiecki powinien pomuc 🤣

Baltazar
Baltazar
8 dni temu
Reply to  roman

Modły Rolby i jego oklaski szamańskie

adass
adass
10 dni temu

Nasze orły muszą zacząć mierzyć kwas!

Taak
Taak
10 dni temu
Reply to  adass

😅🤣