DSC02426
15 listopada 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Dwie wspaniałe premiery! Nowy zegarek Suunto Race oraz słuchawki Suutno Wing


Marka Suunto przedstawiła właśnie swoje najnowsze dwie premiery. Nowy sportowy zegarek z ekranem AMOLED, pomiarem HRV, bezpłatnymi mapami offline oraz wytrzymałą baterią, a także słuchawki Suunto Wings typy Open-ear stworzone z myślą o sportowcach.

Suunto Race

Suunto RACE to idealny zegarek sportowy dla tych, którzy dążą do poprawiania swoich wyników i stale wytyczają nowe cele. Nowy zegarek to przede wszystkim duży wyświetlacz typu AMOLED, zaawansowane funkcje analizowania treningów oraz szczegółowe mapy offline. Model ten będzie idealnym wyborem dla osób, które dużo trenują, startują w zawodach, ale także uprawiają sporty outdoorowe. Suunto RACE spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób, wspierając ich w osiąganiu sportowych celów, ale także umiejętnym utrzymaniu równowagi pomiędzy treningiem a regeneracją.

Athletes PR

Nowy SUUNTO RACE z wysokiej jakości wyświetlaczem AMOLED o przekątnej 1.43″, cyfrową koronką dla sprawniejszego poruszania się po menu oraz zaawansowanymi analizami będzie Cię wspierać już od pierwszych chwil rozpoczęcia aktywności. Dzięki pomiarowi zmienności tętna (HRV) będziesz mógł w prosty sposób ocenić stan regeneracji swojego organizmu i porównać najnowsze wartości z długoterminowymi, a także przeanalizować ten proces. Bezpłatne, szczegółowe mapy możesz pobrać bezpośrednio na zegarek, dzięki czemu w każdym momencie swojej outdoorowej przygody będziesz mógł sprawdzić trasę – nawet w trybie offline.

SUUNTO RACE imponuje czasem pracy baterii: możesz trenować przez 40 godzin non-stop z GPS zaś w trybie codziennego funkcjonowania – nawet do 26 dni. Nowy zegar został przetestowany przez markę Suunto oraz spełnia wojskowe standardy, przy tym jest odporny na warunki pogodowe w zakresie od -20°C do +55°C. Zegarek jest wyposażony w wytrzymałe szafirowe szkiełko i jest wodoodporny do 100 metrów.

Niezastąpiony w sportowych wyzwaniach

Możesz teraz w łatwy i przystępny sposób zobaczyć szczegółowy przegląd obciążenia treningowego, regeneracji i postępów bezpośrednio z poziomu zegarka. Dostarczane statystyki i analizy pomogą Ci osiągać zamierzone cele, a dane porównywane ze średnią z poprzednich tygodni będą dla Ciebie miarodajną wskazówką czy jesteś na dobrej drodze do realizacji planu. Mierząc zmienność tętna (HRV), jesteś w stanie ocenić swój poziom regeneracji oraz porównać go i przeanalizować swoje bieżące wartości z indywidualnym długoterminowym HRV.

IMG 8169 20231104 100500

SUUNTO RACE to sportowy zegarek z dostępem do ponad 95 trybów sportowych wraz z mnóstwem nowych funkcji – w tym Strava segments dostępnego dla biegania czy jazdy na rowerze oraz nowymi funkcjami pomiaru ruchu, które zapewniają dodatkowe wskaźniki podczas obliczania intensywności treningu, na przykład dla treningu siłowego i sportów z piłką. Stale rozwijamy SuuntoPlus™ Store, który działa na zasadzie bezpłatnego sklepu z aplikacjami dla naszych zegarków, abyś mógł jeszcze lepiej dopasować zegarek do swoich indywidualnych potrzeb. Znajdziesz tu między innymi narzędzia do zarządzania treningiem lub mnóstwo innych funkcji pozwalających czerpać Ci jeszcze więcej korzyści z ulubionego sportu.

Doskonałe wsparcie na zawodach

Ekran możesz dostosować do swoich preferencji, dzięki czemu podczas udziału w długich wyścigach jedno spojrzenie na tarczę zegara będzie wystarczające, abyś odczytał z niego wszystkie niezbędne dane. Zamiast uczyć się na pamięć szczegółów trasy i jej profilu, niezbędne informacje odczytasz z mapy z poziomu zegarka. Przydatną funkcją podczas dłuższych zawodów może się okazać The RaceTime, który w przystępny sposób pokaże Ci czas całkowity, utrzymywane tempo oraz informację na temat estymowanego czasu ukończenia wyścigu.

suunto

Kolejną ciekawą funkcją, którą chcemy Ci przedstawić jest nutrition function, która będzie Ci przypominać o odpowiednim nawodnieniu oraz w razie potrzeby przyjmowaniu składników odżywczych, abyś pozostał w dobrej formie przez cały okres wyścigu.

Długa żywotność baterii jest kluczowym kryterium w zegarku, szczególnie gdy w grę wchodzą biegi długodystansowe. Im dłuższy jest wyścig, tym ważniejsze jest, abyś Ty jako sportowiec mógł na nim w pełni polegać. Nawet z jasnym wyświetlaczem AMOLED, SUUNTO RACE działa do 40 godzin ze śledzeniem GNSS i maksymalną dokładnością dzięki śledzeniu dwuzakresowemu z pełną mocą (L5). W trybie dziennym z aktywnym pomiarem tętna do 10 dni.

Nawigacja, na której możesz polegać

SUUNTO RACE zawiera szczegółowe mapy offline pokazujące szlaki, linie konturowe, wody i wszystkie inne ważne punkty orientacyjne. Mapy są dostępne za darmo i możesz je pobrać za pomocą aplikacji Suunto. Dzięki funkcjom nawigacyjnym, takim jak route navigation (nawigacja po trasie) i breadcrumbs (okruszków chleba), zegarek poprowadzi Cię po nowych i starych trasach, dzięki czemu możesz się w pełni skupić na treningu.

Nawet gdy nie trenujesz lub nie bierzesz aktualnie udziału w zawodach, SUUNTO RACE dostarcza Ci na bieżąco informacje o ogólnym samopoczuciu oraz te dotyczące codziennej aktywności. Wspiera zdrowy i aktywny styl życia dzięki powiadomieniom o fazie regeneracji, krokach, kaloriach, tętnie, śnie i wielu innych.

Nowy zegarek będzie dostępny w sprzedaży od 17 Października 2023 na stronie www.suunto.com oraz u wybranych krajowych partnerów.

Suunto Wings

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Suunto przedstawia nowy produkt audio opracowany z myślą o sportowcach: nowe słuchawki sportowe Suunto Wing z technologią przewodnictwa kostnego. W przeciwieństwie do tradycyjnych słuchawek, które przenoszą wibracje akustyczne przez powietrze, Suunto Wing wykorzystuje bardziej innowacyjną metodę transmisji dźwięku. Technologia przewodnictwa kostnego przekazuje wibracje bezpośrednio do ucha wewnętrznego przez kości policzkowe, omijając błonę bębenkową.

SuuntoWing ®Monsorno 05674

Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik będzie w stanie słuchać ulubionej playlisty przy jednoczesnym odbieraniu dźwięków z otoczenia takich jak odgłos zbliżających się pojazdów lub dzwonka rowerowego, zwiększając tym samym bezpieczeństwo zarówno w środowisku miejskim, jak i na łonie natury. Certyfikat IP67 potwierdza, że słuchawki mogą wytrzymać tymczasowe zanurzenie w wodzie na głębokość do jednego metra przez maksymalnie 30 minut, dzięki czemu są wystarczająco wytrzymałe w razie niesprzyjających warunków pogodowych. Słuchawki Suunto Wing tolerują temperatury w zakresie od -20°C do 60°C, dzięki czemu są gotowe do pracy niemal w każdym klimacie.

Na słuchawkach znajdują się trzy przyciski, które mogą być używane do regulacji głośności, przełączania na następny utwór lub odbierania połączeń telefonicznych. Jeśli w danej chwili nie masz wolnej ręki, a chciałbyś odebrać/ zakończyć połączenie telefoniczne lub też aktywować sterowanie muzyką, aby przejść do następnego utworu – nie ma problemu, możesz to zrobić poprzez kiwanie lub potrząsanie głową. Jasne diody LED umieszczone z boku modułu tuż za uchem poprawiają bezpieczeństwo, zwiększając Twoją widoczność po zmroku. W razie potrzeby możesz dostosować tryb oświetlenia z poziomu aplikacji Suunto.

Słuchawki można naładować w ciągu zaledwie jednej godziny, a następnie można ich używać przez około 10 godzin. 10-minutowe ładowanie wydłuża czas odtwarzania do trzech godzin. Przenośna dedykowana stacja ładująca dołączona do słuchawek może wydłużać żywotność baterii nawet o 20 godzin. Poziom naładowania jest widoczny na stacji.

SuuntoWing Running ®Monsorno 06066

Słuchawki Suunto Wing będą dostępne w sprzedaży od 17 Października 2023 na stronie www.suunto.com oraz u wybranych krajowych partnerów.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Waldzio
Waldzio
7 miesięcy temu

Niestety płatności zbliżeniowych brak…tym co wychodzą bez telefonu na dluuugie treningi przydałoby się. No cóż, zostaje Garmin

Rafał
Rafał
7 miesięcy temu
Reply to  Waldzio

Na dłuuugie treningi można zawsze wrzucić kartę do kieszonki.

bbc
bbc
7 miesięcy temu
Reply to  Rafał

można też telefon i wtedy mamy praktycznie nieograniczone możliwości w razie czego, czy to Zdjęcie, czy zadzownić, czy właśnie płatność… można i plecak, a tam już wszystko pomieścimy 🙂
Ale skoro to ma być rywal dla zegarków z TOP to powinien mieć pewne funkcje, a ta płatność w sumie się przydaje 😀

filips
filips
7 miesięcy temu
Reply to  Rafał

Płatności w zegarku są nieocenione. Dopóki nie miałem też uważałem, że można kartę wziąć lub gotówkę. Oczywiście można ale w zegarku to najwygodniejsze, szczególnie w trudnych warunkach

Damain
Damain
7 miesięcy temu

To zegarek na trasy, aby był efektywny i widoczny podczas treningu w trasie.
Jak się chce mieć kombajn do wszystkiego na nadgarstku, to ma się padake co niby może wszystko ale działa maks 12-20h.
Miałem ten zegar na testach przez 10 dni i jest duży progres pod kątem wygody użytkowania względem poprzednich generacji.

Zegarownia.pl
7 miesięcy temu

Zapraszamy do wygodnych zakupów oryginalnych zegarków Suunto Race w naszym sklepie.
Zegarownia od 12 lat wspiera markę Suunto w Polsce.