F275LNEXEAEDLe
10 sierpnia 2023 Jakub Jelonek Newsy

Drugie złoto Zakrzewskiego w Jerozolimie

Po wygranej na 100 m drugi złoty medal mistrzostw Europy do lat 19 zdobył Marek Zakrzewski, tym razem na dystansie 200 m. Polak zdeklasował rywali, wyprzedzając drugiego zawodnika na mecie aż o 34 setne sekundy. Srebro zdobył Timo Spiering z Holandii (20,97), a brąz Włoch Daniele Groos (21,01).

Nasz reprezentant biegnący z piątego toru szybko wysunął się na prowadzenie w finałowym biegu i na ostatnią prostą wbiegł już jako pierwszy, zwiększając jeszcze przewagę na ostatnich metrach. Tuż przed osiągnięciem linii mety wyciągnął w górę ręce w geście triumfu i mógł już celebrować drugi tytuł mistrzowski. Wynik 20,63 to nowy rekord życiowy podopiecznego Tomasza Czubaka. Wiatr w finałowym biegu to +1,0 m/s. Rekord Polski na 200 m z 2012 r. to 20,54 uzyskane przez Karola Zalewskiego. Zakrzewski ma jeszcze rok, aby rozprawić się z tym wynikiem.

Trzeciego dnia mistrzostw Europy U20 w Jerozolimie srebro na 3000 m zdobyła Zuzanna Wiernicka, a brąz na 400 m Maksymilian Szwed. Czwartek to ostatni dzień ME w Jerozolimie.

Dzisiaj Zakrzewskiego czeka jeszcze start w sztafecie (finał o 18:05 polskiego czasu), w której ma szansę również wystartować podczas mistrzostw świata w Budapeszcie, które rozpoczynają się za niecałe dwa tygodnie.

Transmisja sesji popołudniowych ME juniorów w Jerozolimie odbędzie się w TVP Sport, a internetowy streaming znajdziecie na stronie allathletics.tv.

Program minutowy i wyniki on-line mistrzostw Europy U20 w Jerozolimie.