NYCH24 RaceDay AR 1026
8 maja 2024 Stanisław Śmietana Newsy

Double Trouble? Dwa półmaratony w Brooklynie o zbliżonych nazwach


Zamieszanie wokół dwóch półmaratonów rozgrywanych w Brooklynie w odstępie zaledwie kilku tygodni doprowadziło do złożenia 22-stronicowego pozwu federalnego przez organizację New York Road Runners (NYRR).

W niedzielę, 28 kwietnia, odbył się NYCRUNS Brooklyn Half Marathon, który zgromadził ponad 21 000 uczestników. Natomiast 18 maja odbędzie się kolejne wydarzenie – RBC Brooklyn Half, na którym spodziewana jest obecność 25 000 biegaczy, organizowane przez NYRR, znanych z corocznego TCS New York City Marathon.

NYRR w pozwie z lutego br. zarzuca konkurencyjnej organizacji NYC Runs Inc. naruszenie znaku towarowego, powołując się na przypadki zdezorientowanych biegaczy, którzy mylili te dwie imprezy, co prowadziło do błędów w rejestracji na zawody.

Kristin Roberts, prawniczka specjalizująca się w prawie znaków towarowych i prawie autorskim, podkreśla, że „Na tym właśnie polega prawo dotyczące znaków towarowych. Jest to metoda ochrony konsumentów. Znaki towarowe mają na celu ochronę konsumentów przed zamieszaniem na rynku”. Dodatkowo, pozew oskarża NYC Runs Inc. o wprowadzanie w błąd konsumentów i nadużywanie dobrej reputacji wydarzeń pod nazwą Brooklyn Marathon and Half Marathon, oferując własne zawody pod podobnymi nazwami.

Nie sztuką jest wystartować. Sztuką jest wystartować we właściwym biegu!

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zibi
Zibi
9 dni temu

Taki cyrk z pozwami to tylko w USA

Adam
Adam
8 dni temu

pewna grupa prawników, to hieny żerujące na drobnych pomyłkach i przypadkach losowych, cóż póki co u nas tego nie ma