NB Balance fotPawelSkraba 3
28 marca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Dobek z drugim wynikiem w karierze na 600 metrów, Stefanowicz w pożyczonych butach


Okres przygotowawczy dla większości lekkoatletów trwa w najlepsze. Niektórzy z naszych reprezentantów przygotowują się w kraju, a niektórzy korzystają ze zgrupowań zagranicznych, przy okazji których starają się sprawdzać swoją formę. Podczas jednego z takich wyjazdów bardzo dobrze zaprezentował się między innymi Patryk Dobek, który uzyskał drugi wynik w swojej karierze na dystansie 600 metrów.

Nasi zawodnicy wystartowali w RPA w mitingu ASA Athletics Grand Prix w Johanesburgum zaliczanych do cyklu World Athletics Continental Tour Challenger. W biegu na 600 metrów Patryk Dobek uzyskał czas 1:15.91. Dobek był jedynym zawodnikiem, który ukończył ten bieg. To drugi rezultat w historii 30-letniego medalisty olimpijskiego z Tokio. Jego rekord życiowy wynosi 1:15.78.

W Johanessburgu wystartowali również sprinterzy, którzy szykują się do majowego World Athletics Relays na Bahamach. Magdalena Stefanowicz wystartowała na dystansie 100 metrów, gdzie uzyskała czas 11.40. Na Twitterze poinformowała, że wystartowała w pożyczonych kolcach „od dziewczyny ze Słowacji”, ponieważ na zawody zabrała dwa lewe kolce.

Poza wymienionymi w imprezie udział wzięli Patryk Wykrota (szósty na 200 m z 20.96), Przemysław Słowikowski (ósmy na 200 m z 21.16), Anton Bachórski (pierwszy w swoim biegu z 10.54) oraz sztafeta 4 x 100 mertrów (Marek Zakrzewski, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota, Anton Bachórski), która wygrała bieg z czasem 39.23.

Wyniki biegu

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments