zanieczyszczenie
22 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Deklaracja dotycząca czystego powietrza


World Athletics uruchomiło w 2018 roku projekt, który jest częścią szerokiej kampanii mającej na celu podniesienie świadomości na temat zanieczyszczenia powietrza na całym świecie i jego wpływu na biegaczy zarówno wyczynowych jak i amatorskich. Na całym świecie 1,4 miliarda biegających regularnie ludzi jest szczególnie podatnych na ryzyko z powodu tego cichego zabójcy, który według Światowej Organizacji Zdrowia pochłania rocznie ponad siedem milionów istnień.

Dzięki rosnącej sieci monitorów jakości powietrza zainstalowanych na stadionach lub obok tras biegowych, projekt tworzy globalną bazę danych jakości powietrza w czasie rzeczywistym. Ma pomóc również zidentyfikować zanieczyszczenia i znaleźć najlepsze rozwiązania, aby je zwalczać.

Wizją projektu jest świat, w którym ludzie mogą swobodnie biegać, poruszać się i bawić – bez ryzyka poważnego wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie. Z tego powodu stworzono deklarację

Wizją projektu jest świat, w którym ludzie mogą swobodnie biegać, poruszać się i bawić – bez ryzyka poważnego wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie. Z tego powodu stworzono deklarację skierowaną do władz lokalnych i krajowych oraz społeczeństw obywatelskich do podjęcia działań, poprawiających jakość powietrza.

Deklarację można podpisać tutaj.

Możliwość komentowania została wyłączona.