Ola Lisowska
4 września 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Czołowi polscy lekkoatleci startują w Olsztynie. Wśród nich Aleksandra Lisowska


Gwiazdorska obsada pojawi się dziś na 2. Memoriale Zbigniewa Ludwichowskiego na stadionie w Olsztynie. Wśród zaproszonych gości pojawi się Mistrzyni Europy w maratonie Aleksandra Lisowska, która powalczy dziś na znacznie krótszym dystansie 3000 m. Dla niej ten start będzie o tyle ważny, że jej klub KS AZS UWM Olsztyn jest organizatorem zawodów.

Lisowska na 3000 m ma życiówkę 9:27.90. Lepszy wynik w stawce ma Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard), która najlepiej pobiegła w czasie 9:00.46. Walkę o czołowe lokaty powinna też nawiązać Eliza Megger (LKS Pszczyna). Jej rekord to 9:36.07.

Wśród panów na tym dystansie największe szanse na zwycięstwo mają uczestnik mistrzostw świata juniorów na 5000 m Konrad Pogorzelski (Adam Draczyński Running Team Nowa Sól – 8:11.46) oraz wicemistrz Polski na 1500 m Andrzej Kowalczyk (Kraków Athletics Team – 8:20.74)

W biegu na 200 m zaprezentuje się wicemistrzyni Europy na dwukrotnie dłuższym dystansie Natalia Kaczmarek (KS AZS AWF Wrocław). Polka legitymuje się rekordem życiowym 23.56 s. W Olsztynie pobiegną dwie zawodniczki z lepszą życiówką. Są to Białorusinka Kryscina Cimanouska, która niedawno otrzymała polskie obywatelstwo (KS AZS AWF Warszawa) – 22.78 s. oraz Marika Popowicz-Drapała (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – 23.18 s.

Natalia Kaczmarek

Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego rozpocznie się o 15:00. Natomiast już teraz trwa Mały Memoriał przeznaczony dla młodych zawodników.

Program minutowy znajdziecie TUTAJ

Możliwość komentowania została wyłączona.