wujek chen
14 listopada 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Chińczyk przebiegł maraton w 3:28, paląc przy tym papierosy


Chiński zawodnik, znany pod pseudonimem „Wujek Chen” przebiegł Xin’anjian Marathon w Jainde w czasie 3:28:45. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że w czasie biegu wypalił całą paczkę papierosów. Jak się okazało Chen zajął 574. miejsce na 1500 biegaczy.

Zdjęcie palącego Chena rozeszło się w chińskiej aplikacji społecznościowej Weibo. Wielu krytykowało poczynania maratończyka, gdyż wszyscy zdają sobie sprawę ze szkodliwości palenia papierosów.

To nie pierwszy raz, kiedy 50-letni maratończyk z Guangzhou został sfotografowany z papierosem podczas biegu. Tak też było w 2018 roku podczas Guangzhou Marathon (3:36) oraz roku później w trakcje Xiamen Marathon (3:32).

Chen jest również ultramaratończykiem. Ma na koncie także dystans 50 km czy 12-godzinny bieg.

Bez względu na to, jak bardzo osoby palące będą próbować zakłamywać rzeczywistość, faktem jest, że substancje zawarte w papierosach szkodzą zdrowiu, a dodatkowo istotnie wpływają na to jak radzimy sobie podczas aktywności fizycznych. Badania naukowe potwierdzają, że palenie papierosów upośledza aktywność fizyczną. Co ważne – bierne palenie również! Palaczom bardzo trudno jest się do tego przyznać i niestety większość z nich woli żyć w błędnym przekonaniu.

Foto: Weibo

Możliwość komentowania została wyłączona.