myers
4 kwietnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Australijczyk bije rekord świata młodzików


16-letni Cameron Myers został wicemistrzem Australii w biegu na 1500 metrów, ustanawiając wynikiem 3:38.02 rekord świata w swojej kategorii wiekowej U16. Poprzedni rekord należał do samego Jakoba Ingebrigstena i wynosił 3:39.92.

Myers jest też drugim najmłodszym Australijczykiem, który stanął na podium mistrzostw kraju w kategorii seniorów. Mistrzem Australii został siedem lat starszy Callum Davies (3:37.92).

Wynik Myersa uzyskany podczas mistrzostw kraju w Brisbane jest wciąż za słaby, by uzyskać kwalifikację na mistrzostwa świata seniorów – minimum wynosi 3:34.20.

Dodjamy, że w styczniu Myers został drugą najmłodszą osobą po Ingebrigstenie, która złamała barierę czterech minut na milę. Na tym dystansie również ustanowił rekord świata młodzików – 3:55.44. Młody Australijczyk jest w ostatniej klasie szkoły średniej w Canberze. Jego trenerem jest Dick Telford, który dba o to, by zawodnik nie przekraczał 80 kilometrów tygodniowo. Taka objętość ma być według szkoleniowca najlepsza dla biegacza w tym wieku.

Nieoficjalnie byli już szybsi 16-latkowie z Afryki Wschodniej, ale ich wiek nie jest możliwy do zweryfikowania.

Możliwość komentowania została wyłączona.