anna kielbasinska
18 czerwca 2024 Iza Żaczek Newsy

Anna Kiełbasińska wystartuje w jubileuszowych Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy

Anna Kiełbasińska, wicemistrzyni olimpijska z Tokio i jedna z najlepszych sprinterek w naszym kraju, wystartuje w biegu na 400 m podczas jubileuszowych, 100. Mistrzostw Polski w Bydgoszczy.

„Anna Kiełbasińska została zgłoszona do Mistrzostw Polski w Bydgoszczy, które odbędą się już w dniach 27-29 czerwca. Poprzedni sezon olimpijski (2021) także rozpoczęła dopiero startem na Mistrzostwach Polski, gdzie zajęła 5. miejsce i wywalczyła kwalifikację do sztafety na IO” – przekazał wczoraj na platformie X lekkoatletyczny sędzia współpracujący z PZLA, Tomasz Wieczorek.

Przypomnijmy, że lekkoatletka chcąc dobrze przygotować się do najważniejszej imprezy bieżącego roku – Igrzysk Olimpijskich, odpuściła sezon halowy. Niestety, nawracające problemy zdrowotne wykluczyły ją ze startu w ostatnich Mistrzostw Europy w Rzymie i uniemożliwiły obronę brązowego medalu z Monachium.

Powrót Kiełbasińskiej i wywalczenie kwalifikacji na Igrzyska byłoby dla naszej kadry wielkim wzmocnieniem w Paryżu.