comrades
13 czerwca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

81-letni murarz najstarszym uczestnikiem Comrades Marathonu

Johannes Mosehla z RPA pokonał ponad 87 km w czasie poniżej 9 godzin i 30 minut. 81-latek został najstarszym zawodnikiem, który wziął udział w Comrades Marathon.

Na mecie w Durbanie Mosehla zameldował się z wynikiem 9:26:10. To był jego jubileuszowy, dziesiąty start w największym ultramaratonie na świecie. Jak sam zapowiada w najbliższych latach również spróbuje swoich sił z Comrades Marathon:

Czuję się silny. Mógłbym pobieg jeszcze raz. Moim sekretem jest trening. Nie można wygrać bez treningu. Ludzie nie mogą patrzeć na wiek. Mam 81 lat, ale nie mogę patrzeć na tę liczbę. Muszę kontrolować swoje ciało – powiedział po biegu Mosehla.

Zawodnik z Południowej Afryki biega od 1963 roku i trenuje trzy razy w tygodniu, pokonując dystanse od 5 do 32 km.

Mosehla pobił rekord ustanowiony przez Wally’ego Haywarda, który w 1989 roku w wieku 80 lat ukończył Comrades Marathon w czasie poniżej 11 godzin.

Dodajmy, że w kategorii open tegorocznego Comrades Marathonu zwyciężył Tete Dijana (5:13:58). Wśród kobiet najlepsza była Gerda Steyn (5:44:54).