28 listopada 2012 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Zobacz jak powstawał niezwykły medal – bombka


Okolicznościowy medal na mecie to standard na wielu imprezach biegowych, w których bierzecie udział. Może ktoś z was zastanawiał się jak wygląda cykl produkcji medalu, od projektu do jego wykonania.
 

medal.jpg

Pamiętam, że podczas pierwszego rozmowy z Pawłem Kostrzębskim (Kociembą) w sprawie medalu powiedziałem: "Paweł, ale zrób projekt medalu, który po biegu nie trafi do szuflady, niech to będzie medal, który będzie żył drugim życiem". Paweł zaproponował medal, który przez swoją stylistykę, przez to, że jest mocno ażurowy, idealnie nadaje się na ozdobę choinkową. Wieszacie swoje medale na choince? Jeśli nie, to będzie pierwszy medal, który będziecie chcieli na niej powiesić.

Prezentujemy film w formule "jak to jest zrobione" pokazujący jak powstawał medal tegorocznego Żoliborskiego Biegu Mikołajkowego, organizowanego przez Entre.pl Team, który już 2 grudnia w Warszawie.
Co ciekawe, Kociemba, który zaprojektował medal biega, głównie na Łosiowych Błotach (o jego  projektach graficznych bieganie.pl pisało rok temu: Rozmowa z Pawłem Kostrzębskim, twórcą grafik dla biegaczy), a wykonawcą medalu jest Mennica Królewska, w której projektem opiekował się Rafał Sieradzki, również wyczynowy biegacz. Jak widzicie wszystko działo się w biegowej rodzinie.

Miejsca w Biegu Mikołajkowym już się niestety wyczerpały, choć kilka pakietów jest jeszcze dostępnych dla klientów Sport GURU, gdzie zresztą można odbierać numery startowe.
 
Ale jeśli komuś podobają się projekty Kociemby to dodrukowaliśmy trochę koszulek z grafiką jego autorstwa z cyklu Run’s not Dead z „biegaczem powstającym z popiołów”,  które będzie można kupić w dniu biegu.

koszulka_blue_3.jpg

Możliwość komentowania została wyłączona.