1920 1280 max
14 czerwca 2024 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Wielka kumulacja energii, czyli niecodzienna współpraca On Running i palarni kawy HAYB

Co ma but do kawy? Jak się okazuje, całkiem sporo. On Running – szwajcarska marka znana ze zrewolucjonizowania rynku butów biegowych oraz jeden z największych graczy polskiej branży kawowej HAYB łączą siły w niecodziennej współpracy. Z okazji premiery nowego modelu buta On Running Cloudmonster 2 marki stworzyły wspólny produkt –  Energy Blend. To kawa speciality, która doda energii nie tylko biegaczom.

Niecodzienna współpraca ON i HAYB

Marki połączyły siły z okazji premiery modelu butów do biegania szwajcarskiej marki On – Cloudmonster 2. Zupełnie nowy but biegowy dzięki specjalistycznej technologii zwrotu energii, dodaje siły do biegu wtedy, kiedy najbardziej jest potrzebna. Cloudmonster 2 to but dla biegaczy miejskich, poszukujących komfortu i bezpieczeństwa na twardej nawierzchni chodników, ulic, czy ścieżek. Marki wierzą, że ta energia potrzebna jest nie tylko podczas treningu. W codziennym pędzie palarnia HAYB wspiera klientów, dodając im energii swoją kawą. Stąd Energy Blend, czyli mieszanka ziaren kawy speciality wypalona z okazji premiery – dla biegaczy i nie tylko.

– Bieganie i kawa mają ze sobą dużo wspólnego. Misją naszych marek jest dodawanie energii i dlatego cieszymy się, że możemy połączyć siły z On Running. Aby oddać energetyczny charakter naszej współpracy zdecydowaliśmy się na połączenie ziaren speciality z Brazylii i Kenii – to niecodzienny blend, którego profil przywodzi na myśl proteinowy baton porzeczkowy w mlecznej czekoladzie. Wypaliliśmy tę kawę w dwóch profilach – zarówno pod espresso, jak i pod filtr, by dodać energii każdemu, niezależnie od tego, jaką kawę lubi – podkreśla Aleksandra Wilk, B2B Account Manager odpowiedzialna za projekt w palarni kawy speciality HAYB.

1920 1280 max 2


– Podczas tworzenia tego blendu, miałem w głowie myśl o tym, że Kenia jest stolicą biegaczy, a Brazylia stolicą kawy i to połączenie znajduje odzwierciedlenie w Energy Blendzie. Ta kawa to ukłon zarówno dla tych, którzy są już zanurzeni w świat kawy i uwielbiają szalone, owocowe smaki z Kenii, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę i poszukują klasycznych, orzechowo-czekoladowych nut charakterystycznych dla Brazylii – wyjaśnia Dawid Zadara, Head Roaster palarni HAYB.

– Energy Blend to projekt, który idealnie spaja nasze marki. Misja On Running jest pokazanie jak wiele energii może wnieść bieganie do codziennego życia. Podobnie jak kawa speciality, czyli ziarna najwyższej jakości wypalane przez HAYB. Warszawska palarnia kawy kieruje się ideą effortless speciality i udowadnia, że świat kawy speciality to przede wszystkim dobra zabawa, odkrywanie i eksperymentowanie. W On Running myślimy w ten sposób o bieganiu, dlatego cieszy nas współpraca z marką, która odbiera to w podobny sposób. – tłumaczy Emil Piosik, koordynator projektów marketingowych w On Runnning.


Energia to nie jedyny punkt wspólny. Obie marki łączy również dążenie do zrównoważonego rozwoju. On Running w każdym aspekcie dba o minimalizację negatywnego wpływu produkcji na środowisko, stosując w znaczącym stopniu materiały pochodzące z recyklingu.  Cały proces od produkcji do zakupu jest transparentny. W przypadku butów Cloudmonster 2 100% poliestru użytego do cholewki pochodzi z recyklingu. Palarnia kawy HAYB w swojej działalności dąży do zrównoważonego rozwoju poprzez pozyskiwanie ziaren ze sprawdzonych, zweryfikowanych źródeł, minimalizowanie liczby pośredników oraz działanie bezpośrednio z farmerami, z których plantacji pochodzącą ziarna kawy. HAYB jest znany również ze swojego społecznego zaangażowania – swoimi działaniami palarnia wspierała już m.in. fundację Rak’n’Roll.Wygraj życie!, Centrum Praw Kobiet, Fundację Ogon do Góry czy schronisko Viva! w Korabiewicach.

Kup buty, a otrzymasz kawę gratis

Paczka kawy Energy Blend będzie dodawana do każdego zakupu butów On Cloudmonster 2 w każdym z sześciu Sklepów Biegacza (Warszawa, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Kraków) oraz w ich sklepie internetowym. Kawę będzie można również zakupić na stronie palarni kawy HAYB.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments