21 czerwca 2014 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

W jaki sposób Kipsang obniża swoje BMI przed startem?


Prezentujemy kolejny raport z Ołomuńca, gdzie dziś (sobota, 21 czerwca) wystartuje Olomunc Half Marathon z udziałem – m.in. rekordzisty świata w maratonie Wilsona Kipsanga.

Dziś rano nie udało się wykonać zaplanowanego wczoraj wspólnego treningu rozgrzewkowego z Wilsonem Kipsangiem, gdyż zjawił się dr Svoboda, lekarz z komisji antydopingowej. Doktor bez skrupułów, swobodnie pozwolił sobie pokłuć obie ręce Wilsona do tego stopnia, że ten nie zszedł nawet na śniadanie i dochodził do siebie całe przedpołudnie.

olomuc live1

Nadrobiliśmy za to popołudniu intensywnie omawiając parametr BMI (Jacek na forum BbL Poznań napisał, że w bezpośredniej konfrontacji z Wilsonem, jego BMI gwałtownie przybrało na wadze, czemu postanowił zaradzić w niekonwencjonalny sposób; link do dyskusji: https://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=50&t=19994&start=3555).

Wilson postanowił również obniżyć swoje BMI i wzorem Jacka zaplanował zgolenie na łyso głowy przed startem – czym dobił yacoola. Następnie rozmowa zeszła na temat butów i prototypowych modeli yacoola (o jakie buty chodzi? Sprawdzisz to w artykule: Przerobiłem buty dla Haile Gebrselassie).

Do rozmowy włączył się również menedżer Wilsona – Gerard van de Veen, pytając czy to będą dobre buty na maraton. Yacool ostrzegł, że nie jest to dobry model jeśli trasa będzie mokra (pogoda w Ołomuńcu jest dziś zmienna), zwłaszcza gdy biega się po kostce brukowej, a jest jej tu​ pod dostatkiem. 

Rozeszliśmy się życząc Wilsonowi powodzenia podczas dzisiejszego startu, zapewniając go, że będziemy go obserwować z wozu transmisyjnego w trakcie biegu. 

IMG 1965

IMG 1968

IMG 1976

Możliwość komentowania została wyłączona.