20 lutego 2017 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Trzy polskie biegaczki nominowane do tytułu ultraski roku na świecie!


Wielki sukces polskich ultramaratonek! Światowa organizacja biegów ultra International Association of Ultrarunner ogłosiła niedawno listę nominowanych biegaczek to tytułu ultraski roku 2016 na świecie. Wśród 16 nazwisk znalazły się Patrycja Bereznowska, Agata Matejczuk i Aleksandra Niwińska!

Wyboru dokonywała kapituła składająca się z członków IAU, która po wnikliwej analizie wartości wyników ogłosi wyniki plebiscytu na początku marca. Polki, które znalazły się na zaszczytnej liście zostały docenione za niżej wymienione rezultaty:

Patrycja Bereznowska – srebrny medal mistrzostw Europy w biegu 24-godzinnym z rezultatem 241 km i 633 metrów (obecny rekord Polski).

Agata Matejczuk – brązowy medal mistrzostw Europy w biegu 24-godzinnym z rezultatem 232 km i 285 metrów (rekord życiowy).

Aleksandra Niwińska – najlepszy wynik na świecie w 2016 roku w biegu 12-godzinnym osiągnięty podczas Międzynarodowego Rudzkiego Biegu 12-godzinnego. Rezultat wyniósł 139 kilometrów i 512 metrów (rekord Polski).

Jeszcze nigdy w ścisłym gronie ultrasek nie znalazło się tyle nominowanych Polek. W roku 2015 w zestawieniu znalazła się Bereznowska. Oprócz Polek na liście znalazły się medalistki MŚ w biegu na 50, 100 km oraz MŚ w trailu.

Faworytką plebiscytu jest Szwedka Maria Jannson, która podczas ME w Albi ustanowiła rekord Europy w biegu 24-godzinnym z rezultatem 250 kilometrów i 647 metrów. Nie mniej jednak sama obecność na liście nominowanych to dla biało-czerwonych ogromne wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

Poniżej pełna lista nominowanych nazwisk:
Kobiety ultra

Możliwość komentowania została wyłączona.