8 września 2016 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Roster – aplikacja mobilna dla kibiców lekkoatletyki


Grupa fanów lekkoatletyki stworzyła aplikację mobilną dedykowaną kibicom tej dyscypliny. Roster – tak nazywa się gra – przypomina zabawę w fantasy ligę, która znana jest przede wszystkim kibicom piłkarskim. Czy warto się nią zainteresować? Sprawdzamy.

Złożenia gry są proste. Użytkownicy na początku zabawy otrzymują określoną sumę pieniędzy, za którą muszą kupić 9 lekkoatletów, którzy stanowić będą jedną drużynę. Lekkoatletami są oczywiście prawdziwi zawodnicy, którzy dzięki swoim startom na rzeczywistych zawodach przynoszą punkty wirtualnym zespołom. Zespoły te z kolei rywalizują z drużynami innych użytkowników w ramach prywatnych lub ogólnodostępnych lig.

1_CoGAOWzvzkEhHZrd3z_PeQ.jpg

Osoby grające w inne tego typu gry oraz znające podobną zabawę, którą oferują organizatorzy Diamentowej Ligi (Fantasy Diamond Race) powiedzą, że to nic nowego. Po części to prawda, ale należy dodać, że aplikacja jest w fazie rozwoju. Twórcom zależy na jej rozbudowie poprzez wprowadzenie chociażby statystyk zawodników oraz ich biografii. Docelowo więc aplikacja ma służyć nie tylko jako gra, ale także swego rodzaju lekkoatletyczna baza danych i po części serwis społecznościowy. Już teraz dzięki aplikacji możemy porozumiewać się z innymi graczami za pomocą czatu.

1 M0z5TJ 0TSq696dnLntg1A

Twórcy liczą na wsparcie oraz odzew ze strony użytkowników. W tym celu udostępnili adres e-mail, na który można zgłaszać swoje propozycje. Oto on: feedback@pickmyroster.com.

Przetestuj grę przed ostatnim mityngiem Diamentowej Ligi

Niestety na razie aplikacja dostępna jest tylko na telefony z systemem iOS. Aby ją przetestować należy ściągnąć ją z iTunes. Użytkownikom iPhonów polecamy rozpoczęcie gry już teraz, gdyż przed nami ostatni mityng Diamentowej Ligi (Bruksela, 9 września).

Aby wziąć udział w zabawie po założeniu konta należy wybrać zawody w Brukseli i następnie wyselekcjonować 9 lekkoatletów z grona tych znajdujących się na liście startowej piątkowego mityngu. Wśród naszych zawodników znaleźć się muszą: kapitan (dowolny zawodnik lub zawodniczka z dowolnej konkurencji, który punktować będzie podwójnie), dwóch sprinterów, dwóch biegaczy na średnich lub długich dystansach, dwóch skoczków i dwóch miotaczy. Pozornie łatwe zadanie ogranicza wspomniany wcześniej budżet. Na początku zabawy otrzymujemy 34 mln dolarów, które umiejętnie należy rozdzielić.

Po zakończeniu selekcji należy czekać na zawody i śledzić jak radzą sobie na nich wybrani przez nas lekkoatleci. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na zajmowane przez nich lokaty oraz uzyskiwane wyniki, ponieważ za każdy poprawiony rekord (świata, mityngu, rekord życiowy lub sezonu) zawodnik otrzymuje punkty bonusowe.

roster team

Ostatni, finałowy mityng Diamentowej Ligi odbędzie się w piątek, 9 września, a areną zmagań będzie Stadion Króla Baudouina I w Brukseli. Co w programie? Dobrze obsadzony bieg na 1500 m mężczyzn, w którym Asbel Kiprop na pewno będzie chciał udowodnić, że jego słaby start podczas Igrzysk Olimpijskich był jedynie wypadkiem przy pracy. Ponadto bieg kobiet na 5000 m z udziałem Almaz Ayany – nowej rekordzistki świata na 10000 m oraz 800 m panów z Adamem Kszczotem. 

Transmisję z zawodów tradycyjnie będzie można śledzić na Polsacie Sport. Początek relacji o godzinie 20:00.

Możliwość komentowania została wyłączona.