26 września 2015 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Przypominamy o konkursie dla fotografów z suma nagród 10000 zł. Zgłoszenia do końca pażdziernika.


Na stronie miesięcznika „Press” czytamy: Miesięcznik „Press” organizuje konkurs fotograficzny PZU Run Photo, w którym oceniane będą zdjęcia tematycznie związane z bieganiem. W konkursie oceniane będą prace zawodowych fotografów, jak i amatorów, z wielkich i małych biegów.

W pierwszej edycji PZU Run Photo oceniane będą zdjęcia wykonane w okresie od 1 kwietnia 2015 roku do 30 października 2015 roku. Ich tematyka musi być związana z bieganiem. Nie ma znaczenia czy prace będą pokazywać biegających amatorów, czy profesjonalistów. Mogą przedstawiać ujęcia z największych biegów ulicznych począwszy od PZU Maratonu Warszawskiego, poprzez maratony i półmaratony organizowane w miastach, po małe imprezy biegowe organizowane na leśnych duktach i górskich ścieżkach.

Prace na konkurs przyjmuje redakcja miesięcznika „Press” do 30 października 2015 roku. Mogą je przysyłać wyłącznie autorzy zdjęć. Maksymalnie do konkursu można zgłosić pięć pojedynczych fotografii jednego autora. Autorzy trzech najlepszych zdjęć otrzymają nagrody pieniężne (odpowiednio do zajętych miejsc w konkursie: 5, 3 i 2 tys. zł) ufundowane przez sponsora tytularnego konkursu, którym jest PZU.

Prace oceniać będzie jury, w którego składzie znajdą się m.in. laureaci Grand Press Photo, przedstawiciel organizatora konkursu jak również sponsora tytularnego. Skład jury ogłoszony zostanie pod koniec września br.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w listopadzie br. „

Strona konursu >>>
Regulamin >>>
Formularz zgłoszeniowy>>>

Bieganie.pl: Konkurs został na stronie magazynu oficjalnie ogłoszony ale mamy obawy, czy zapisy Regulaminu nie są zbyt swobodne, chodzi o punkt 1:

„Oceniane będą zdjęcia….wykonane między 1 kwietnia 2015 roku a 25 października 2015 roku, a których tematyka związana będzie z bieganiem (amatorskim bądź zawodowym, zdjęcia mogą pochodzić z imprez biegowych: maratonów, półmaratonów, festiwali biegowych, biegów przełajowych, biegów amatorskich itp.) „

Jak widać, ten zapis nie obliguje fotografów do nadsyłania zdjęć tylko z oficjalnych zawodów, równie dobrze mogą być to zdjęcia z samotnych treningów. Dostarczenie pliku źródłowego nie gwarantuje, że zdjęcie było zrobione w zakłądanym okresie, bo dane zdjęcia można zmienić. Może jest to dmuchanie na zimne ale postaramy się dotrzeć do źródła i wyjaśnić sprawę.

Możliwość komentowania została wyłączona.