26 listopada 2014 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Oświadczenie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki


Wobec toczącej się dyskusji dotyczącej projektu dedykowanego biegaczom amatorom publikujemy Oświadczenie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w tej sprawie.

skucha_524.jpg

OŚWIADCZENIE POLSKIEGO ZWIĄZKU LEKKIEJ ATLETYKI

W związku z prowadzoną od kilku dni ogólnopolską dyskusją na temat projektu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dedykowanego biegaczom amatorom, i pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami Związek informuje, że krytykowany i analizowany w mediach oraz na portalach internetowych projekt nie jest i nigdy nie był naszym projektem.
Rozumiejąc wątpliwości oraz nieufność środowiska biegowego, które wynikają przy tej okazji, wyrażamy ubolewanie, że nasz przekaz do środowiska był niezrozumiały, za co w imieniu PZLA chciałbym przeprosić.
Pojawiające się informację, że każdy biegacz będzie musiał wnosić opłaty na rzecz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki są nieprawdziwe, nigdy Związek nie miał i nie będzie miał takich zamierzeń.
Chciałbym raz jeszcze stanowczo stwierdzić, że projekty Karty Biegacza Amatora i Licencji Biegacza Amatora nigdy nie miały być obowiązkowe, co więcej miały być pakietem świadczeń dla ich posiadaczy. Chciałbym w imieniu PZLA zapewnić  że projekt PZLA będzie konsultowany i bez akceptacji środowiska biegowego w Polsce nie zostanie wdrożony. 
Jerzy Skucha
Prezes
Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

Możliwość komentowania została wyłączona.