8 lutego 2014 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Książki biegowe, które warto przeczytać w 2014 roku


Zobaczcie co warto przeczytać w 2014 roku. Wszystkie poniższe publikacje są po angielsku, ale mam nadzieję, że właśnie takie wpisy zachęcą wydawców do szybkich tłumaczeń. Popyt na takie książki rośnie. A jak wiadomo – jest popyt, jest podaż. Zaczynamy. 

1.JPG

Jack Daniels „Daniel’s Running Formula 3rd Edition”
Chyba mało komu w Polsce trzeba przedstawiać tego autora i tą książkę. Druga edycja doczekała się polskiego tłumaczenia. Moim zdaniem to absolutnie pozycja obowiązkowa na półce kogoś, kto interesuje się treningiem biegowym i chce dowiedzieć się czegoś interesującego na ten temat. Największą zaletą tej książki jest to, że uczy biegać! Po jej przeczytaniu sam będziesz w stanie podjąć dużo kluczowych decyzji w swoim treningu. Trzecia edycja została uzupełniona między innymi o rozdział poświęcony bieganiu na bieżni mechanicznej i bieganiu na wysokości. Poza tym cała treść ma podobno sporo uaktualnień. 

2.jpg


 

Jeff Horowitz „Quick Strength for Runners”
Mało jest książek tego typu. Jeff przedstawia nam, jak ćwicząc niecałą godzinę w tygodniu możemy poprawić nasze bieganie, wzmocnić stabilizację i unikać kontuzji. Chętnie przeczytam, porównam to co proponuje Horowitz z własnymi spostrzeżeniami i swoim własnym programem ćwiczeń siłowych. 

3.jpg

Greg McMillan „You (Only Faster)”
Greg McMillan również jest dość znany w Polsce ze względu na swoje kalkulatory prędkości treningowych. Wyznaje podobną metodę treningu co Jack Daniels. W książce jasno i zwięźle tłumaczy na czym polega trening biegowy i przedstawia wszystkie akcenty treningowe. Dzieli biegaczy na szybkościowych i wytrzymałościowych. Ale przede wszystkim uczy ich układać własny plan treningowy. Fajna książka, bardzo przydatna, jeżeli nie mamy trenera. 

4.jpg

Owen Andersone „Running Science”
Owen Anderson, doktor nauk, to trener piszący do największych magazynów biegowych na świecie. W swojej książce przedstawia swój pogląd na trening biegowy. Rozprawia się z dążeniem do biegania jak największej ilości kilometrów. Naukowo stara się przedstawić trening oparty na wysokiej jakości jednostkach treningowych popartych pracą nad siłą biegową i ogólna sprawnością. Pozycja na pewno warta przeczytania! 

5.jpg

Vinnie Tortorich „Fitness Confidential”
Vinnie Tortorich to trener gwiazd Hollywod, celebrytów, bogaczy. Przez lata zajmował się kształtowaniem sylwetki najsławniejszych postaci tego świata. Teraz swoje metody przedstawia wszystkim w swojej książce „Fitness Confidential”. Książka nastawiona jest na szybkie i sprawdzone metody. Prawdę mówiąc w ogóle bym się nią nie zainteresował, gdyby nie setki pozytywnych komentarzy. Może warto przeczytać? 

***

 2x.jpg


Autorem tekstu jest Bartosz Olszewski, maratończyk, zwycięzca maratonów: w Lozannie i Swiss City Marathon. Legitymuje się rekordem życiowym 2:26. Zapraszamy na jego blog – 
WarszawskiBiegacz.pl    

Możliwość komentowania została wyłączona.