ogolne 1920 1080 1
26 lutego 2024 Bartłomiej Falkowski Lifestyle

KieRUNek Cypr – już 3 marca pobiegniemy w miejscu narodzin Afrodyty


KieRUNek Cypr to kolejny wyjazdowy projekt Bieganie.pl. Po Londynie, Nowym Jorku, Budapeszcie i Walencji nadszedł czas na mocno południowy kierunek popularny wśród polskich biegaczy i turystów. W Pafos odbędzie się 26 Logicom Cyprus Marathon. Nasz wysłannik – Bartek Falkowski, pokaże wam jak wygląda popularny, turystyczny kurort, a także wystartuje w biegu na 10 kilometrów, który jest jednym z czterech rozgrywanych podczas całego festiwalu biegowego w Pafos.

Pafos uzyskało tytuł European Capital of Smart Tourism w 2023 roku. To bardzo popularny wśród Polaków kierunek urlopowy. W styczniu 2024 Polacy stanowili trzecią nację jeśli chodzi o turystów zagranicznych na Cyprze. Również Logicom Cyprus Marathon to impreza często goszcząca Polaków, którzy stanowią corocznie ogromną część uczestników, a niektórzy z nich walczą o czołowe lokaty na biegach.

W tym roku będziemy tam i my. Pokażemy wam EXPO, porozmawiamy ze startującymi biegaczami z Polski, opowiemy o kulturze kraju, kuchni i oczywiście wirtualnie prześlemy dużo słońca i sprawimy, że zechcecie przyjechać tu sami za rok, by wystartować na jednym z dystansów podczas imprezy w Pafos.

Film z zeszłorocznej edycji imprezy

Dajcie znać kto wybiera się do Pafos w tym roku i jaki dystans wybraliście. Jeśli macie już zaliczony udział w poprzednich edycjach biegu podzielcie się wspomnieniami.

Partnerem wyjazdu jest organizator Logicom Cyprus Marathon.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
1 miesiąc temu

Polecam bieg. W zeszłym roku byłem w maratonie pierwszy w kat. M40 I 6 open. Trasa glownie ulicami-miejscami z ruchem samochodowym, ale raczej bezpiecznie. Do organizacji nie mogę się przyczepić. Paphos piękne do zwiedzania i pobytu. Start z miejsca narodzin Adrodyty coś pięknego, ale uwaga długi podbieg na początku. Wyszło mi 244m podbiegów więc płasko nie jest. 3mam kciuki za wszystkich startujących widzę że ekipa mocna jest i coś czuję, że będzie wygrana Polaka a nawet jestem tego pewien😀 Panie Filipie powodzenia😀

Łukasz
Łukasz
1 miesiąc temu

Bięgnę 5k. Akurat będę tam na wakacjach to przy okazji zrobię sobię sprawdzian formy przed półmaratonem warszawskim.

Maciek
Maciek
1 miesiąc temu

W 2022 roku wystartowałem z kolegą w maratonie. M40 I open 4, I Polak. 😄 Pierwsze w życiu podium w maratonie. Bieg w deszczu i przy mocnym wietrze. Jeszcze w przeddzień biegu można było się opalać .😄 Skromny bufet ale przeżycie było. Polecam

Bartłomiej Falkowski
Bartłomiej Falkowski

Biegacz o wyczynowych aspiracjach, nauczyciel wychowania fizycznego i wielbiciel ciastek. Lubi podglądać zagranicznych biegaczy i wplatać ich metody treningowe do własnego biegania.