27 sierpnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Jak bieganie i DJ Remo podbili polski iTunes


To, że bieganie jest popularne wiemy wszyscy. Ale żeby sprawiło, że jakaś płyta jest najbardziej popularną płytą na polskim iTunes to już naprawdę znak czasów. I tak właśnie się stało. A sprawcą tego jest Remigiusz Łupicki, znany też w muzycznych kręgach jako DJ Remo. Skąd u niego pomysł na taki zestaw? Wyczucie koniunktury? 

Dotarliśmy do autora, żeby dowiedzieć się trochę więcej co, jak, dlaczego. Ci z was, którzy z tzw kulturą klubową nie są "za pan brat" może nie wiedzą, że dzisiejszy DJ zajmuje się nie tylko odtwarzaniem muzyki w klubie ale często sam tworzy płyty z różnych sampli, przy pomocy sekwencerów i specjalnego oprogramowania. Takim właśnie DJem jest DJ Remo.

djremo klub

DJ Remo w klubie

Powiedz kilka słów o swojej karierze DJskiej? W jakich klubach grywasz?

Jestem już DJem na emeryturze (rocznik 1978 🙂 – przyp. redakcji). Grałem w całej Polsce. Zrobiłem kilka bardzo znanych piosenek. Odebrałem nagrodę ESKA Music Awards w 2008 roku.

Przesłuchaliśmy fragmenty kilku piosenek z tej biegowej składanki i chyba wszystkie są w tempie około 130 bpm (czyli 130 uderzeń na minutę,). Dlaczego?

Wyborem piosenek kierowałem się sam, moim gustem. W związku, iż jestem Djem klubowym, piosenki na tej płycie są szybki wszystkie w tempie ok 128 – 130 bpm. Nie ukrywam taką muzykę najlepiej się mixuje. Radzę ostrożnie podejść do tematu – bo czasami po pierwszych 5 km idzie się mocno zmęczyć, muzyka w secie jest naprawdę porywająca 🙂 Ważne dla mnie też było stworzyć set nie opierając się na radiowych hitach, bo takich kompilacji z przebojami jest pełno.

top albumy

Tak prezentuje się lista topowych 12 albumów na polskim iTunes


Skąd pomysł na taką płytę? 

Każdy
z nas kompiluje sobie sam piosenki do biegania, ale rzadko ktoś umie
zrobić z tego mixa, czyli złożyć set – żeby piosenka przechodziła jedna w
drugą. Cały set "Muzyki do biegania" trwa ponad 2 godziny, więc
wystarczy na każdy trening.

Spodziewałeś się takiego sukcesu?

Nigdy w życiu nie przypuszczałem, że moja autorska kompilacja będzie najlepiej sprzedawanym produktem na iTunes. Nie, absolutnie nie uważam, że jestem geniuszem – po prostu świadczy to o jednym – ILU NAS JUŻ JEST, LUDZI KTÓRZY BIEGAJĄ! Wiem, że nie trafię tą płytą w każdy gust, dlatego już pracuję nad kolejnymi miksami innych gatunków muzycznych. Jeszcze w tym roku powstanie " Muzyka do Biegania – Jazz " , " Muzyka do biegania – Rock ", " Muzyka do biegania – POP ".

Od dawna i jak dużo biegasz?

Biegam od 5 lat. Skłoniła mnie otyłość 🙂 Schudłem w pierwszym roku 14 kilo i tak już zostało – biegam do dziś. Głównie krótkie dystanse, do 10 km, bo mam maks tyle czasu , czyli godzinę dziennie. Rekord to 10 km w 53:56.

A co teraz robisz w piątkowe wieczory?

Chodzę do klubów okazjonalnie, większość czasu zajmuje mi jednak prowadzenie mojej wytwórni. W piątkowe wieczory lubię obejrzeć dobry film z żoną 🙂

Dziękuję za rozmowę.

djbiegacz

***

 

Lista przebojowych albumów iTunes układana jest wg rankingów sprzedaży. Ale poprzez Facebookową aplikację możecie też głosować na listę biegowych przebojów BiegamBoLubię.

bbl lista1

Możliwość komentowania została wyłączona.