28 sierpnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Zaproszenie na Onkobieg 2013


1 września 2013 roku odbędzie się w Warszawie kolejna edycja ONKOBIEGU organizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki SARCOMA. Onkobieg to wyraz solidarności z chorymi na nowotwory poprzez bieg po wyznaczonej trasie. Jest on organizowany od 2008 roku na warszawskim Ursynowie. Impreza ma popularyzować tematykę zachorowań na nowotwory, szczególnie na mięsaki tkanek miękkich i kości, GIST i czerniaki. Zwrotnikraka.pl został partnerem tego wydarzenia.
W tym roku, organizatorzy proponują pokonanie trasy zlokalizowanej w okolicy Centrum Onkologii w Warszawie i sąsiedniego Instytutu Hematologii i Transfuzjologii.
Uczestnikiem może być każdy! Organizatorzy zapraszają zarówno dorosłych jak i dzieci, zdrowych i chorych. Każdy chętny może wybrać dowolną formę pokonania dystansu: bieg, trucht, spacer, jazda na łyżworolkach lub na hulajnodze oraz może pokonać dystans (ok. 1,35 km) dowolną ilość razy w ciągu 60 minut. Udział mogą wziąć również osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.        

onko_bieg_sarcoma.png

Celem Onkobiegu jest okazanie poparcia dla osób chorujących na nowotwory, przybliżenie tematyki raka (szczególnie informacji dotyczących mięsaków) a także pozyskanie funduszy, które pozwolą na pogłębianie wiedzy dotyczącej wczesnej profilaktyki mięsaków oraz wsparcie najbardziej potrzebujących pacjentów.
Dzięki hojności PKO Banku Polskiego każdorazowe ukończenie okrążenia przez dowolnego uczestnika Onkobiegu będzie zapewniało kolejna kwotę, przekazaną na rzecz Stowarzyszenia SARCOMA i jej podopiecznych.
Jak co roku dla każdego biegacza przed startem przygotowana będzie pamiątkowa koszulka, a na mecie czekał będzie medal. Bieg zwyczajowo już będzie trwał 60 minut. Organizatorzy zadbają o atrakcje dla najmłodszych oraz melomanów, gdyż po biegu przewidziany jest koncert.
Udział w biegu jest bezpłatny.
Więcej informacji o ONKOBIEGU oraz zapisy na stronie www.sarcoma.pl
Zapraszamy do udziału!
Aleksandra SesiukMożliwość komentowania została wyłączona.