pwomdan
28 marca 2023 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

BIEGANIE.PL WOMEN – nowy podcast i wideocast w wersji kobiecej od bieganie.pl 


Podcasty Bieganie.pl zostały wzbogacone o nowy format dedykowany głównie kobietom, który w początkowej fazie będzie ukazywał się w co drugi wtorek począwszy od 28.03.2023r.

Zapraszamy do pierwszego odcinka podcastu prowadzonego przez jedną z najlepszych biegaczek średniodystansowych w historii polskiej lekkiej atletyki – Joannę Jóźwik oraz członkinię redakcji Bieganie.pl – Katarzynę Zawistowską ambasadorkę największego biegu przeszkodowego w Polsce “Runmageddon”. Już dziś o 20:00 premiera pierwszego odcinka na naszych platformach streamingowych w formie podcastu oraz na YouTube w formie wideo.

„Poznajmy się” – tak brzmi hasło pierwszego odcinka tej serii. Jaka jest historia biegowa Asi i Kasi? Jakie są ich pasje? Co je łączy i… dokąd w życiu biegną? Te, oraz wiele innych pytań zostanie zadanych w studio, które tym razem rozświetliło się na kolor różowy. Jednak niech to Was nie zmyli, bo tematyka rozmów będzie trudna, pikantna, babska i ta „spoza strefy komfortu”. 

W kolejnych odcinkach zobaczycie m.in.: Sofię Ennaoui, Magdalenę Madej czy Aleksandrę Szmigiel.

Cieszę się niezmiernie, że mogę wykorzystać moje doświadczenie sportowe, aby zaprosić do nas największe i najbardziej wartościowe nazwiska – dodaje Joanna Jóźwik.

Rankingi popchnęły nas do działania

Ranking najpopularniejszych podcastów biegowych w Polsce w 2022 r. przygotowany przez Spotify wykazał, iż Bieganie.pl jest najchętniej słuchanym podcastem w tej tematyce w Polsce. Co więcej, drugi rok z rzędu znajdujemy się w TOP10 najchętniej słuchanych podcastów sportowych o czym pisaliśmy tutaj. Dlatego nie zwalniamy i proponujemy coś nowego – Bieganie Women. Profil słuchacza naszych podcastów wskazuje na blisko 40% udział kobiet, przy czym social media naszego portalu śledzi aż 56% pań. Od dłuższego czasu otrzymywaliśmy sygnały od naszych czytelniczek, iż brakuje im większej ilości materiałów, które poruszałyby problematykę treningową, dietetyczną, psychologiczną czy lifestylową przygotowywaną pod kobiety. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przygotowaliśmy dedykowany ku temu projekt podcastowy, który pod swoje prowadzenie przejęła Asia i Kasia – podsumowuje Tomasz Koprowski Dyrektor Marketingu Bieganie.pl

Najważniejszy jest człowiek

JJ&KZ to duet, który od początku wiedział, że trzeba coś wspólnie stworzyć. Od pomysłu do realizacji nie minęło wiele czasu. Studio zmieniło swój wystrój, powstała lista gości i zaczęto nagrania. Możemy zdradzić z kuluarów, że nazwiska, które pojawią się w naszym studio mają ogrom wiedzy i  inspiracji, które chcemy przekazać dalej. Podcast ten będzie kręcił się nie tylko dookoła bieżni, wyników i rekordów. Chcemy tutaj poruszać tematy, które w sportowych podcastach często są pomijane i mogą być niewygodne. Chcemy żeby było szczerze, konkretnie i kobieco, ale jednocześnie zapowiadamy, że męska część widowni również znajdzie coś dla siebie. 

Gośćmi naszej audycji będą: sportsmenki, mamy, psycholożki, celebrytki, trenerki, biznesmenki, pasjonatki przeróżnych sportów – jednym słowem, kobiety z misją i celem. Jesteśmy również otwarci na propozycje od naszych czytelników, dlatego dajcie znać kogo chcielibyście usłyszeć,  bo przecież wszystko robimy z myślą o Was i dla Was. Śmiało piszcie na social mediach w DM lub na adres redakcja@bieganie.pl

Kobiece wtorki z Asią i Kasią

Cykl “Bieganie.pl WOMEN” startuje już dziś (28.03). Premiera nowych odcinków będzie miała miejsce w co drugi wtorek na najlepszych bezpłatnych platformach streamingowych oraz w serwisie YouTube i na portalu bieganie.pl.

Ramówka podcastów Bieganie.pl

Podcasty Bieganie.pl to tak naprawdę 7 odrębnych formatów, które w określonych dniach tygodnia będą pojawiały się na Bieganie.pl oraz w serwisach podcastowych. Każdy z naszych czytelników i słuchaczy znajdzie coś dla siebie:

Poniedziałek: Newsy Biegowe to cotygodniowy cykl krótkich podcastów gdzie przedstawiane są wydarzenia biegowego świata z minionego tygodnia. Informacje te dotyczą zarówno biegania wyczynowego jak i biegów masowych oraz lifestylowych ciekawostek. Prowadzący: Bartłomiej Falkowski

Wtorek (co 2): Bieganie Women – Nowa seria podcastów dedykowana kobietom. Podcast ten będzie kręcił się nie tylko dookoła bieżni, wyników i rekordów. Chcemy tutaj poruszać tematy, które w sportowych podcastach często są pomijane i mogą być niewygodne. Chcemy żeby było szczerze, konkretnie i kobieco, ale jednocześnie zapowiadamy, że męska część widowni również znajdzie coś dla siebie. Prowadzą: Joanna Jóźwik & Katarzyna Zawistowska

Środa: W Rytmie Biegania to seria, tworzona we współpracy z marką eobuwie.pl, w którym gwiazdy sportu, celebryci i trenerzy przybliżają nam swoją biegową pasję. To również wiedza treningowa, motywacja, nowinki, ale również niezliczona ilość anegdot i biegowych historii. Prowadzą: Adam Kszczot i Maciej Kurzajewski

Czwartek (co 2): Nie o Bieganiu to nowa seria podcastów o tematyce biznesowej. Dążenie do celu, inwestycja w siebie, nieustanny rozwój – to cechy, które często przypisujemy sportowcom. Mogą one też stanowić motto do działania również poza sportem, stąd idea aby zaproponować Państwu – naszym czytelnikom i słuchaczom, zainwestowanie czasu w odsłuchanie podcastów z gośćmi, których wspólnym mianownikiem jest bieganie i którzy podzielą się w nich swoją wiedzą, umiejętnościami, doświadczeniem, historiami i opiniami na nurtujące nas powszechnie tematy nie związane z bieganiem. Prowadzi: Adam Kszczot.

Piątek: Bieganie.pl – treningowe mięsko i merytoryka. Znany i uwielbiany przez biegaczy i biegaczki format rozmów, w którym poruszamy aspekty treningowe, wywiady ze sportowcami i trenerami, analizujemy najważniejsze wydarzenia ze świata biegów i inne. Prowadzi: Bartłomiej Falkowski

Sobota (co 2): Wybiegani Niewygadani. Podcast o treningu biegowym, w którym o skomplikowanych kwestiach rozmawia się w formule łatwo, prosto i na temat. Przez tematy treningowe poprowadzą Was Wybiegani i Niewygadani Mikołaj Raczyński i Stanisław Śmietana.

Niedziela (co 2) : Bieganie w Kulturze. Podcast o tematyce kulturalnej, w którym udział biorą osoby związane ze światem sztuki tj.: filmem, teatrem, literaturą, malarstwem, fotografią czy architekturą. Ważnym elementem tego podcastu jest łączenie sztuki z bieganiem, co dopełniają goście Pawła Wolsztyńskiego – aktora i spikera lekkoatletycznego.

Możliwość komentowania została wyłączona.