januszy
2 kwietnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Bieg Januszów w Pabianicach. Czy można biegać szybko w klapkach?


Czy można biegać szybko w klapkach? A co jeśli do klapek dorzucimy jeszcze reklamówkę z Biedronki i białe skarpety? Przepis na sukces mogliśmy oglądać podczas dzisiejszego Biegu Januszów w Pabianicach, który był biegiem towarzyszącym Pabianickiego Półmaratonu.

Aby dostać numer startowy Biegu Januszów, należy według regulaminu, okazać obowiązkowe wyposażenie, do którego należą:

  • klapki,
  • białe skarpety,
  • biała koszulka na ramiączka,
  • krótkie spodenki,
  • reklamówka.
106 NZ91884 6mb

Jak widać kolor klapek i spodenek nie ma znaczenia, marka reklamówki również, jednak skarpety i koszulka obowiązkowo w bieli! Technika pokonywania trasy również jest dowolna, jednak nie można po drodze stracić wymienionego osprzętu. Już trzeci raz z pokonaniem 200-metrowej trasy najlepiej poradził sobie Mateusz Grabowski. Przed biegiem Januszów rozgrywany jest również Bieg na Szpilkach dedykowany dla odważnych kobiet – tu również mamy restrykcyjne przepisy – szpilki muszą mieć minimum 7 centymetrów wysokości i maksymalnie 1,5cm średnicy fleka. Szpilki nie mogą być również zakryte, wiązane, nie mogą mieć cholewki, koturnu.

W głównym biegu na dystansie półmaratonu wygrał Tomasz Osmulski z czasem 1:10:24, wyprzedzając Michała Bąka (1:11:16) oraz Jana Wychowałka (1:11:45). Wśród kobiet najszybsza była Aleksandra Niwińska (1:23:55), a podium zamknęły Jagoda Petryna (1:29:42) i Wioletta Kierczyńska (1:33:15).

Zdjęcia dzięki uprzejmości organizatora biegu – Stowarzyszenia „Wszystko Gra – Pabianice”.

118 NZ91923 6mb

Możliwość komentowania została wyłączona.