17 maja 2013 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Aktywnie latem! Biegiem marsz!


Z myślą o wszystkich, którzy chcą spędzić lato aktywnie, wydawnictwo Helion przygotowało kilka propozycji. Wśród nich znalazły się m.in. nowości o tematyce biegowej autorstwa Jeffa Gallowaya –  Trening mentalny biegacza i Półmaraton. Zdrowy trening i doskonałe wyniki metodą Gallowaya. To już kolejne publikacje tego autora przetłumaczone na język polski, wcześniejsze m.in Bieganie metodą Gallowaya cieszą się wśród czytelników na całym świecie ogromną popularnością.

 treningmentalny  polmaraton gal

Autor ukończył ponad 100 maratonów, a jego nowatorskie pomysły i metoda marszobiegu oraz specjalny plan treningowy sprawiają, że możliwości startu i dobiegnięcia do mety w półmaratonie, a także maratonie stają otworem przed niemal każdym. Książki podpowiadają jak samodzielnie wyćwiczyć swoją motywację i umocnić determinację w dążeniu do celu, by biegać coraz dalej i coraz szybciej. Pomagają stworzyć własny plan treningowy, dostosowany do kondycji biegacza i przetestować metody kontrolowania własnej sprawności i poziomu zmęczenia.

Kolejną publikacją wydawnictwa Helion, dla osób chcących zachować dobrą kondycję fizyczną jest publikacja pt. Nordic walking. I o to chodzi! To podręcznik coraz bardziej popularnego w Polsce sportu. Opatrzony zestawem zdjęć ułatwiających naukę, prezentujący właściwą technikę chodzenia z kijkami. Pomaga zaplanować treningi, bez względu na to, czy dopiero rozpoczyna się przygodę z tą dyscypliną, czy jest się już doświadczonym chodziarzem z ambicjami maratończyka.

Linki do książek:

http://bezdroza.pl/ksiazki/tremeb.htm
http://bezdroza.pl/ksiazki/polmar.htm
http://bezdroza.pl/ksiazki/nordic.htm