24 października 2008 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

24 Bieg Górski im. Józefa Psotki


Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego w jakich pięknych okolicach rozgrywają się niektóre biegi. Do jednych z piękniejszych należał zorganizowany 11 paździenrnika 2008 Bieg Górski im. Józefa Psotki.

Oto krótka informacja o tym co działo się na trasie oraz zdjęcia dowodzące tego, że mógłby on kandydować do nagrody Najpiękniejszego Biegu Roku.

Już 24 raz zorganizowano w Słowackich Tatrach bieg poświęcony pamięci Józefa Psotki który zginął na Mt. Everescie w 1984 roku.

Mimo pięknej jesiennej pogody na starcie pojawiło się zaledwie 46 zawodników w czterech kategoriach: mężczyźni, kobiety, do 50 lat, powyżej 50 lat.

Trasa biegu prowadziła od Śląskiego Domu w dolinie Wielickiej na Polski Grzebień, do Zbójnickiej Chaty, następnie Czerwona Ławka, Chata Thierego, Zamkowskiego Chata, Hrebeniok i Śląski Dom.

Pętla miała długość 25 km i około 1600m. przewyższeń. Na pokonanie trasy zawodnicy mieli limit 6 godzin, natomiast o wyniku decydowała suma z trzech czasówek. Pierwszy pomiar czasu był na odcinku Śląski Dom – Polski Grzebień, drugi Kotlinka pod Małym Zawratem do żlebu opadającego z Czerwonej Ławki a trzeci pomiar czasu odbywał się na odcinku z Hrebenioka do Śląskiego domu.

Na całej trasie o bezpieczeństwo zawodników dbali ratownicy THS.

Organizatorzy biegu najbardziej obawiali się złej pogody, tydzień przed biegiem na trasie zalegała pół metrowa warstwa śniegu jednak kilka słonecznych dni spowodowało, że śnieg był tylko na kilku odcinkach.

W dniu zawodów pod Śląskim Domem unosiło się morze chmur natomiast w górach panowała idealna pogoda umożliwiająca zawodnikom rywalizację w scenerii najwyższych tatrzańskich szczytów.

W biegu brała udział jedna Polka – Justyna Zyszkowska która zajęła 5 miejsce z czasem 1.31.57 oraz pięciu Polskich zawodników:

Brzeski Tomasz, miejsce 1
Bargiel Andrzej, miejsce 2
Zebracki Jacek, miejsce 5
Szymon Sawicki, miejsce 8
Musiakowski Piotr, miejsce 11

Wyniki:

mężczyźni:

1. Brzeski Tomasz, KW Nowy Sacz, czas(suma trzech czasówek) 1.17.04
2. Bargiel Andrzej, TKN Tatra Team, 1.18.46
3. Gebura Peter, IAMES Dolný Kubín, 1.24.35

kobiety:

1. Madajová Jana, SK Žiarska dolina, 1.20.15
2. Radochová Eva, HK JAMES Dolný Kubín, 1.22.45
3. Jahnová Silvia, Horoklub ŠK UMB BB, 1.25.30

Możliwość komentowania została wyłączona.