Tlenowa czy interwałowa szkoła biegania? Testujemy, która jest skuteczniejsza

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
RMC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 674
Rejestracja: 14 lis 2013, 22:23
Życiówka na 10k: 44:49
Życiówka w maratonie: 04:09:02
Lokalizacja: Oleśnica

Nieprzeczytany post

Stojąc trochę z boku wszelkich dyskusji forumowych (ale przeglądając od dłuższego czasu) należy obiektywnie stwierdzić, że w większości postów uczestniczy ta sama ekipa, reprezentująca odmienne zdanie na wszystko i nigdy nie dochodząca do porozumienia między sobą :) Kończy się to tak samo z reguły - przerzucaniem się setkami selektywnych cytatów, linków i sens się po drodze gubi.
Cóż, standard to forumów które mają swoje lata, stałą ekipę i ciężko wymagać by było inaczej :) No ale może faktycznie przeszkadzać jeśli ktoś "świeży" chciałby wyszukać wartościowe informacje.

Może warto zrobić przypięty, zablokowany wątek gdzie prowadzący eksperyment będą wrzucać oficjalne info, wyniki itp. A do dyskusji zalinkować osobny? (coś jak blogi i komentarze do nich).
Komentarze do bloga biegowego: [url]http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=38345[/url]
Strona WWW: [url]http://www.pstryk-pstryk.com[/url]
Blog Biegowy: [url]https://rmc-biega.pl[/url]
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Krytykując to, że dyskutujemy sami generujecie zamieszanie, bo przecież to wywołuje reakcje, i dyskutujemy o formie a nie o meritum.

Kolega przedmówca pomylił forum z Portalem. Sprawozdania z treningów, wnioski, informacje Redakcja będzie publikowała na Portalu, a forum jest właśnie od dyskutowania!

Ja mam wrażenie, że niektórzy są wogóle do wymiany poglądów nie przygotowani. To znaczy źle reagują na krytykę. Czy to działań własnych czy innych. Powszechnie panujący na portalach społecznościowych zwyczaj dawania laików czy klikania serduszek wowolał jakąś patologię, że teraz merytoryczna krytyka równana jest z hejtem (czego przykład dał wspomniany Jacek Wosiek).

Wszyscy przeciwnicy krytyki niech zrozumieją, że gdyby nie nasza krytyka, to dałoby się tutaj powiedzieć każdą głupotę. Jesteśmy weryfikatorami tego, co Tworzy Portal.

Ta dyskusja rozgorzała po tym, kiedy Redakcja zmieniła dystans docelowy.

Jest oczywiste, że jeżeli w części dotyczącej grupy interwalowej, Redakcja pisze, że: „ Głównym bodźcem w tych przygotowaniach będą popularne „odcinki”, czyli dwusetki, czterysetki, kilometrówki itd. ” - to rozsądny biegacz, czy trener zada sobie pytanie czy traktowanie tego typu treningu jako głównego bodżca w przygotowaniu do półmaratonu (ba, do zyciowki w półmaratonie jak rozumiem) nie osłabia od razu tej grupy.

Cały czas mówię o tym, stricte merytorycznym elemencie a spotykam się z zarzutami jakiegoś pieniactwa. Z ciekawością czekam oczywiście na dalszy rozwój wypadków ale prosiłbym o zrozumienie dla naszej dyskusji bo ona jest istotą forum i wszyscy (nawet ci krytykowani) na niej finalnien skorzystają.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3999
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
sultangurde
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1916
Rejestracja: 10 paź 2018, 10:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja tam zamierzam bardzo uważnie obserwować projekt i zapewne skomentuję go po, a nie przed/w trakcie :)
Blog: viewtopic.php?f=27&t=60020
Komentarze: viewtopic.php?f=28&t=60021
2024 [M40] 18:41//40:12//1:31:02
RysK0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 399
Rejestracja: 29 maja 2019, 09:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post


Adam Klein pisze:Krytykując to, że dyskutujemy sami generujecie zamieszanie, bo przecież to wywołuje reakcje, i dyskutujemy o formie a nie o meritum.
A może to inni dyskutują o tym, że jak zwykle krytykujecie wszystko w czambuł ?

Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1631
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

W tym momencie mam wrażenie że od paru dni dyskutujemy o tym czy i jak można dyskutować. Nic więcej się tu nie dzieje, więc możemy poczekajmy na start projektu i wtedy wrócimy do dyskusji ;)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

RysK0 pisze: 05 sty 2023, 20:04
Adam Klein pisze:Krytykując to, że dyskutujemy sami generujecie zamieszanie, bo przecież to wywołuje reakcje, i dyskutujemy o formie a nie o meritum.
A może to inni dyskutują o tym, że jak zwykle krytykujecie wszystko w czambuł ?
Ale o kim mówisz Wy? Co znaczy „jak zwykle”? O
mnie ? Ja przecież na początku chwaliłem pomysł, więc nie jest to krytyka w czambuł, krytykować zacząłem kiedy zmienili dystans.
Nie lubię kiedy dorabia mi się jakaś gębę.
Drwal Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 21 paź 2020, 20:15
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: 3:48:08
Lokalizacja: Wieś

Nieprzeczytany post

Ktoś tam postulował ciszę/cierpliwość? I jest cisza!

Już powoli zapominam o projekcie :spoczko:

Może jednak lepiej dla wszystkich i projektu jest/było jak jest gorąco? Są emocje, kibice się wypowiadają, domagają, nie mogą się doczekać...

Niż ta CISZA/nuda, która zapanowała na stadionie...
Biegający Filozof
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 264
Rejestracja: 22 paź 2016, 09:23
Życiówka na 10k: 31:20
Lokalizacja: Waszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Za nami pierwsze badania w Instytucie Sportu, mamy już kompleksowo przebadaną ponad połowę uczestników. Wczoraj spędziłem kilka godzin z IS - oglądałem badania, spotkałem się z uczestnikami.

Na pewno do końca tygodnia na portalu pojawi się tekst co i po co tam robiliśmy, a od poniedziałku ruszamy.
Trener biegania

PB: 5000m 15:12, 10 000m 31:20, maraton: 2:28:25
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Jesteśmy świeżo po badaniach uczestników eksperymentu „Tlenowa czy interwałowa” przeprowadzonych w Instytucie Sportu – Państwowym Instytucie Badawczym. Biegacze zostali dokładnie sprawdzeni pod kątem zdrowotnym i wydolnościowym, więc najwyższy czas zaczynać trening. Jakie parametry udało się zbadać i co osiągnęliśmy dzięki badaniom?
https://bieganie.pl/trening/testy-wydol ... y-badania/
skoczek1501
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 11 lis 2015, 16:53
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy będzie możliwość śledzenia zawodników na jakieś platformie typu Strava/TP? Fajnie byłoby porównać rzeczywista ilość km do planu. :hej:
Awatar użytkownika
Deter
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1018
Rejestracja: 25 wrz 2017, 17:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy byłby problem z podaniem wszystkich wyników badań wydolnościowych? Wyniki mogą być anonimowe.
artur_kozlowski
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

skoczek1501 pisze: 14 sty 2023, 20:01 Czy będzie możliwość śledzenia zawodników na jakieś platformie typu Strava/TP? Fajnie byłoby porównać rzeczywista ilość km do planu. :hej:
Jeżeli zawodnicy się zgodzą to wrzucimy tutaj linki, żeby śledzić na bieżąco.
Deter pisze: 14 sty 2023, 20:41 Czy byłby problem z podaniem wszystkich wyników badań wydolnościowych? Wyniki mogą być anonimowe.
Wrzucimy w artykule w następnym tygodniu jak już będziemy wszystko mieli z objaśnieniem co i jak.
Awatar użytkownika
Pablope
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 721
Rejestracja: 13 maja 2017, 23:04

Nieprzeczytany post

Właśnie ten kto ma strave/insta może wyłapać kto bierze udział.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Plan treningowy na tydzień #1 - do startu 70 dni.
https://bieganie.pl/trening/tydzien-1-tlen-vs-interwal/
ODPOWIEDZ