Tlenowa czy interwałowa szkoła biegania? Testujemy, która jest skuteczniejsza

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
artur_kozlowski
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Moi drodzy,
proponuję stworzyć oddzielny wątek, gdzie pawo zrobi dochodzenie ile faktycznie osób zgłosiło się do projektu, Adam zrobi dochodzenie dlaczego półmaraton a nie 10 kilometrów, a gasper zrobi dochodzenie dlaczego bieżnia mechaniczna, a nie bieganie w terenie. A tu zostawmy jednak miejsce na dywagacje i rozmowę o treningu, bo taki jest cel projektu. Wolałbym, żeby Rolli przedstawił swój plan treningowy niż kolejny raz tłumaczyć co jest nie tak.

Szczególnie to jest ciekawe:
Adam Klein pisze: 02 sty 2023, 15:19 Nic wam nie da. Dostaniecie wpizdu parametrów z jakiegoś wyabstrahowanego laboratoryjnego świata z którymi nic nie zrobicie tylko będziecie robili mądre miny a faktycznie będzie wam trudniej taką grupę ogarnąć.
Wysyłam zawodników od kilku lat na badania wydolnościowe i nagle się dowiaduję, że to wpizdu parametrów z wyabstrahowanego laboratorium, które nic nie dają :hahaha: :hahaha: :hahaha:
New Balance but biegowy
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

artur_kozlowski pisze: 02 sty 2023, 16:24
Wysyłam zawodników od kilku lat na badania wydolnościowe i nagle się dowiaduję, że to wpizdu parametrów z wyabstrahowanego laboratorium, które nic nie dają :hahaha: :hahaha: :hahaha:
masz rację - wysyłaj na badania zawodników - ale tak jak pisałem wcześniej - dla amatora to to nie jest najlepsze dlatego od lat nie wysyłam amatorów do laboratoriów bo jak ktoś nie robi tych badać regularnie to może je sobie darować
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3999
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

artur_kozlowski pisze: 02 sty 2023, 16:24 Moi drodzy,
proponuję stworzyć oddzielny wątek, gdzie pawo zrobi dochodzenie ile faktycznie osób zgłosiło się do projektu, Adam zrobi dochodzenie dlaczego półmaraton a nie 10 kilometrów, a gasper zrobi dochodzenie dlaczego bieżnia mechaniczna, a nie bieganie w terenie. A tu zostawmy jednak miejsce na dywagacje i rozmowę o treningu, bo taki jest cel projektu.
Zdaję się, że to nie miał być wasz prywatny interesik, tylko otwarty projekt Biegania .pl
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

artur_kozlowski pisze: 02 sty 2023, 16:24 Moi drodzy,
proponuję stworzyć oddzielny wątek, gdzie pawo zrobi dochodzenie ile faktycznie osób zgłosiło się do projektu, Adam zrobi dochodzenie dlaczego półmaraton a nie 10 kilometrów, a gasper zrobi dochodzenie dlaczego bieżnia mechaniczna, a nie bieganie w terenie.
jakby to powiedzieć - pierdzielisz jak rzecznik PiS w odpowiedzi na niewygodne pytanie - brakuje mi tu tylko, ze to jeszcze wina Tuska . Z tym, że to Twój biznes i trochę to nie za dobrze wygląda w jaki sposób radzisz sobie z nerwami :) i w sumie to już mi się odechciało tu zaglądać - a jak usuniesz posty moje, Adama, Pawo i innych niewygodnych to zobaczysz ile to forum jest warte :)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Artur, po pierwsze to jest watek dyskusyjny dotyczący waszego projektu na otwartym forum i nie ustawiaj nas co możemy komentować a czego nie. Wraz z rozwojem projektu pewnie będą komentarze dotyczące nowych elementów ale narazie mamy to co mamy.

Co do badań: nie wiem co Ci te badania dają. Może napisz jakiś artykuł w którym na przykładzie anonimowego badania opiszesz czego się z tego dowiadujesz. Badać można dużo ale siedzę w tym wystarczająco długo, żeby nie wiedzieć, że w ogromnej liczbie przypadków te badania nie mają sensu, tzn mają sens ale w procesie zaciemniania obrazu. Krótki wyścig jest najlepszym badaniem.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3999
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

A ja jestem za badaniami, tym bardziej, że za nie nie płacę. :spoczko:
artur_kozlowski
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Podziwiam waszą determinację :) mam nadzieję, że równie uważnie będziecie śledzić nasz eksperyment :)
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1631
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

A ja bym zobaczył ten plan treningowy Rolliego :D

Co nie znaczy że tytułowy eksperyment mnie nie interesuje. Będę wypatrywał rezultatów z ciekawością. Po prostu w sieci nie ma czegoś takiego jak ogolnodostepne (łatwe do znalezienia) plany treningowe bazujące na szybkości.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1461
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:55:47 Trail
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mossar pisze: 02 sty 2023, 18:59 A ja bym zobaczył ten plan treningowy Rolliego :D
Ja też :hejhej:

Pewnie znajdą się również chętni, którzy samodzielnie sprawdzą czy działa.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:55:47 (Trail)
Awatar użytkownika
Przemkurius
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3485
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

I ja i ja! ja też czekam na plan Rolanda pod połówkę!

ROLLI! ROLLI! pół forum czeka, masz już motywację :bleble:
viewtopic.php?f=27&t=60705 BLOG
viewtopic.php?f=28&t=60706 KOMENTSY

800m: 2:11.97 - 06.2022
1000m: 2:49.94 - 06.2022
1609m: 5:03.80 - 06.2022
3000m: 10:23.18 - 12.2020
5km: 17:39 - 09.2022
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1631
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Ja bym tam wolał pod piątkę, ale połówki też bym był ciekawy.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13477
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Przemkurius pisze: 02 sty 2023, 20:20 I ja i ja! ja też czekam na plan Rolanda pod połówkę!

ROLLI! ROLLI! pół forum czeka, masz już motywację :bleble:
No co ty!
Chcesz na prawdę, zeby 55-letnie dziadki biegały 4x400m w 68 sekund i umarli na bieżni? Bo na pewno po takiej jednostce wszyscy powyżej 50 nie dożyją prysznica.

Edit:
było 10°C wiec zdecydowałem nie jechać z grupa do hali (40 minut w jedna stronę) tylko trening na stadionie. A tu nagle 8->7->6° i lodowaty deszczyk. Grrrrrr.

4x400 w 68s P7-8'
1. pościłem sie za chłopakami i przesadziłem: 66s
2. pościłem sie (ja dureń) za chłopakami ale po 200m odpuściłem: 67s
3. spokojniej sam, daleko za grupa, i trafione 68, ale juz padniecie na kolana i trzymanie wiadra, bo szedł obiad do góry.
... 4... DNS
Przerwa 7-8'
3x wystarczyło, 4x by było możliwe, ale na pewno nie w 68s.

No i kto chce taki plan treningowy?
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: 02 sty 2023, 21:17 No i kto chce taki plan treningowy?
+1
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Najlepiej miech wam Roland przygotuje plan treningowy bazujący na szybkości pod ultra. :)

„artur_kozlowski” pisze: Podziwiam waszą determinację :) mam nadzieję, że równie uważnie będziecie śledzić nasz eksperyment :)
A ja podziwiam Twój nadal brak zrozumienia dla tego czym jest publiczne forum. Nigdy w życiu mi się nie zdarzyło zwrócić się do użytkowników z sugestią, żeby przestali już dyskutować. Chcesz nas z zniechęcić do dyskusji pod własnym projektem? Tzn mamy tylko dyskutować jak dasz sygnał do startu i generalnie tylko chwalić? Przecież ta dyskusja jest dobra dla Portalu. Tymczasem Ty zwracasz się do nas z pobłażliwym uśmieszkiem jak do dzieci.
Mam nadzieje, że za jakiś czas zrozumiesz, że Twoje teksty są poprostu głupie.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13477
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze: 02 sty 2023, 21:33 Najlepiej miech wam Roland przygotuje plan treningowy bazujący na szybkości pod ultra. :)
Sorry, ale trenuje tylko biegaczy. :bleble:
ODPOWIEDZ