Technika biegu - analiza

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3999
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

No straszne.
Może oni biegają 9 x 800 metrów w 2:10 po trawie, z przerwą 1:30, zamiast człapać tempem maratońskim. :niewiem:
New Balance but biegowy
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13482
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Deter pisze: 16 lut 2022, 15:13
artur_kozlowski pisze:
Deter pisze: 15 lut 2022, 20:03 Inne niż na polskim podwórku oraz te, które dają wyniki. Każdy chyba widzi, że jest źle.
Ja też się chętnie dowiem, chociaż bardziej też jeszcze ciekawi mnie pytanie czy uważasz, że brak wyników polskich biegów to wina tego, że nie pracują nad techniką biegu?

Swoją drogą biorąc pierwszą 10kę wyników w tym sezonie to mieliśmy najlepszy rok w historii polskiego maratonu.
Nie trzeba wiedzieć jak biegać maraton poniżej 2:05 żeby widzieć, że z polskim maratonem jest kiepsko.

Uważam, że brak dobrej techniki to jedna ze składowych - trudno powiedzieć jaka to cześć. Na pewno szkodliwe jest bezrefleksyjne zamykanie się w kilku prostych i zabetonowanych hasłach.
Swietnie. Teraz wiemy co jest robione zle. No, dokładnie nie wiemy. Przypuszczam ze Deter myśli, ze wszystko zle.
Teraz tylko czekamy na takiej malutkiej wskazówki: co zrobic lepiej.

Deter podziel sie wiedza!!! Proszę!!! :jatylko:
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13482
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 16 lut 2022, 15:03 Muszę okulary założyć, bo nie widzę. Koś ma dobry fokus, żeby to przeliczyć?

Wrócę jeszcze do tych wyników za oceanem. To nie tylko Amerykanie jak widzę. Są Australijczycy, ktoś tam z NZ i Gwatemalczyk się przewija. Jak więc jest mowa o tym, że świat nam ucieka, to dokładnie tak się dzieje. Wszyscy oni tzn. cały świat biegowy poznał zapewne jakąś tajemniczą metodę na szybkie bieganie. No i nie chcą się tym z nami podzielić. To straszne.
Straszne, straszne... :taktak:
Ale do teraz nie rozumie, dlaczego porównujesz wyniki. Jednak na pytanie o wyniki twojej drogi od raz piana na ustach?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12672
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A ty już 27 minut pobiegałeś ze swoimi podopiecznymi po dawce 6x150?
Ile trzeba czekać na wyniki? To już trochę trwa u ciebie. Może jednak twoje metody się nie sprawdzają? Pomyślałeś o tym, czy ciągle walisz łbem w mur?
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13482
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 16 lut 2022, 16:14 A ty już 27 minut pobiegałeś ze swoimi podopiecznymi po dawce 6x150?
Ile trzeba czekać na wyniki? To już trochę trwa u ciebie. Może jednak twoje metody się nie sprawdzają? Pomyślałeś o tym, czy ciągle walisz łbem w mur?
No nie... ja wiem ze moje metody sa do dupy. Dobrze o tym wiem. Dlatego tu czytam i czekam na Świętego Graala. I wtedy tez moi podopieczni, wszyscy!!! pobiegniemy 27'. Moze nawet szybciej.

Deter, Yacool: dawajcie te tajemne plany!

I wtedy wszyscy, cały świat, będzie jeździł na obozy do Poznania. :taktak: a nie do tych truchciazy w Iten.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12672
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zaczynasz bredzić. Załóż sobie własny wątek bo zwyczajnie trolujesz już.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13482
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 16 lut 2022, 16:31 Zaczynasz bredzić. Załóż sobie własny wątek bo zwyczajnie trolujesz już.
Sorry. Nie wiedziałem ze to twój watek. Przepraszam. Ide tez przeprosić w 1656 innych watkach, które za każdym razem spychasz w stronę swoich wywodów. Raczej monologów.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12672
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Taka mnie teraz naszła myśl.
Ty w ogóle czytasz te artykuły Filipa, czy już bezmyślnie dla zasady wpierdalasz trzy grosze, żeby zawsze twoje było na wierzchu? W zasadzie fajnie by było jakbyś dał sobie spokój z tym wątkiem. To nie dla ciebie przecież. Po co ci to? Biegaj sobie z żonką po parku i prowadź bloga. Obiecuję, że nie będę się tam wpierdalał w twoje sprawy. Zrewanżuj się i odpuść, a zyskasz święty spokój.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13482
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Oczywiście ze czytam! Wszystko wchłaniam! No i podziwiam!

Szkoda tylko ze wyników nie ma. Ale nie szkodzi. Dalej podziwiam... wiec proszę, nie zabraniaj mi!! :ojoj:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12672
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja przecież nie zabraniam tylko grzecznie proszę, żebyś się odpierdolił. Niekoniecznie od wątku, ale ode mnie.
Drwal Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 21 paź 2020, 20:15
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: 3:48:08
Lokalizacja: Wieś

Nieprzeczytany post

WYNIKI...
Proszę dać Krystianowi Zalewskiemu, ewentualnie innym (ale trzeba postawić prognozy) kilka/kilkanaście miesięcy czasu (nawet do Olimpiady) i wyniki będą.

Krystian trenuje (solidnie) nie zmienia, nie modyfikuje techniki Wynik=rezultat: czas >=2:08, może >=2:07 (mam nadzieję, że go to nie zadowala) Czy ktoś stawia więcej? <2:05?

Krystian trenuje (solidnie), zmienia, modyfikuje technikę w kierunku proponowanym przez Yacoola (nie musi przyznawać się, że czyta forum i ogląda Yacoola) np. robi coś z tą miednicą i osiąga wynik: <2:06

Tak na marginesie widzimy w Krystianie Zalewskim potencjał!
CZEKAMY! Przynajmniej do pierwszego startu.

Ciekawiłyby mnie rokowania co do Chabowskiego i innych. Karoliny Nadolskiej, też.

To ryzykowna/trudna zabawa, bo różne (pozornie złe) techniki czasami dawały świetne rezultaty, nie mniej jednak, uważam, że może zaczną się otwierać oczy (chociażby następnemu pokoleniu biegaczy) na technikę, na granice, do której maksymalnie z daną techniką, że technika biegu jest już granicą.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: 16 lut 2022, 07:51
Troche kuśtyka to porównanie. To sa dwie dyscypliny, do których musisz podejść z innych stron.
A takie pytanie. Uwazasz, ze Oregon-Project nie był profesjonalny? I tez nie udało sie 1:59. A z powodu za dużej profesjonalności wszystko sie na koniec rozpadło.
Salazar na pewno nie zachowywał się "profesjonalnie" co potwierdzają jego byli zawodnicy. To nie jest tak, że wszystko było super i nagle się rozpadło. Oczywiście możesz wierzyć, że ci wszyscy zawodnicy, trenerzy, masażyści, którzy współpracowali z Salazarem fałszywie go oskarżają, ale ta wersja wydaje się być bardzo mało prawdopodobna.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12672
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W jego wyegzaltowanej książce autobiograficznej na końcu jest fragment, który można by zapisać na konto jakiejś obserwacji biomechanicznej. Salazar wspomina tam, że zauważył u Ruppa iż ma jeden krok nieco dłuższy. I to tyle. Żadnych refleksji, żadnych opisów pracy nad ruchem. To u niego nie istniało. Dostał po prostu młodego chłopaka, który już na wstępie miał talent, bo bez problemu biegał dwusetki zdaje się w 30s, co dla rówieśników było nie do osiągnięcia. Takich historii może być dużo. Możliwe że są powszechne. Jest strzał, a potem jedzie się na famie trenera o genialnych metodach treningowych. To jest jeden z większych hamulców w rozwoju metod treningowych, które mogą mieć realny wpływ na technikę biegu. Nie ma obiektywnych danych. Są tylko barwne historyjki i stereotypy o ciężkiej pracy, adekwatnej do wyniku.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Przypominamy o zapisach regulaminu i prosimy o przestrzeganie kultury dyskusji oraz zaprzestanie używania wulgaryzmów
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3999
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

bieganie.pl pisze: 16 lut 2022, 19:38 Przypominamy o zapisach regulaminu i prosimy o przestrzeganie kultury dyskusji oraz zaprzestanie używania wulgaryzmów
Maże zajrzyj do wątku covidowego i tam zrób porządek, żeby bandyci i oszołomy nie krzywdzili ludzi, a nie sie wcinasz nieproszony do kulturalnej rozmowy, Wstyd,
ODPOWIEDZ