Zmiany na Portalu

W jakim kierunku zmierza bieganie.pl, pytania, pomoc, wyjaśnienia, pytania do Redakcji.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12672
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

kkkrzysiek pisze: 25 paź 2021, 10:10 Tekst pisany tego w pełni nie odda.
I bardzo dobrze. Nie po to powstała ta forma wyrazu, żeby naśladować emocje. Tekst był ewolucją wykraczającą poza emocje i wkroczył w świat abstrakcji i logiki. Teraz obserwujemy cofanie się komunikacji znowu do form pierwotnych. Jak narysujesz papuasowi okrąg, to wskaże na słońce, albo księżyc w pełni i przywoła cały spektakl emocji i rytuałów. Tymczasem ty chciałeś mu jedynie wyjaśnić relacje obwodu do średnicy.
New Balance but biegowy
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie do końca. Taka komunikacja w tematach lekkich jest w porządku. Jeśli zauważam jakiś problem to bardziej fakt, że za bardzo nie ma materiałów o zależności między promieniem i obwodem okręgu. W kontekście biegania chodzi o samą metodykę treningu.
Podoba mi się, że są regularne relacje z zawodów, czasami spojrzenie na amatorskie (ale na wyższym poziomie niż u nas) bieganie w innych krajach, ale mają one te wadę, że można je zakwalifikować raczej do publicystyki niż do czegoś bliżej materiałów naukowych.
Może dałoby się coś napisać, z jakaś analizą o specyfice treningu Ingebrigtsenów? W internecie przewijały się materiały z treningami z kilku tygodni, więc papa Ingebrigtsen chyba jest gotowy na dzielenie się wiedzą? Zdaje sobie sprawę, że to nie jest pstryknięcie palcami, ale taki materiał miałby szansę dostarczyć samego mięsa. Albo coś we współpracy z trenerami Królami o treningu do 800 m - i młodego Różnickiego i starszego Dobka. Ale nie rozmowa o wyzwaniach, tylko jak zaplanować sezon dla takiego zawodnika. Jak zmienia się plan w zależności od wyników sprawdzianów formy, jakie informacje są istotne przy analizie. Przecież nie robią tego tylko na oko.
Tak, to jest wyzwanie. Ale mnie na przykład nie interesują już tematy "w co się ubrać latem/zimą", "debiut w maratonie" itp. Nawet teksty o skipach. Takie materiały wciąż są potrzebne, wciąż muszą być co najmniej odświeżane raz na jakiś czas (niekoniecznie co roku), bo ciągle pojawiają się nowi biegacze i takie materiały być po prostu muszą, jeśli chce się dłużej zachować czytelnika i zainteresować go treningiem. Ale to jest tylko początek.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4183
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post


ziko303 pisze:Zapomnijmy o tym czytaniu "to se ne vrati". Wszyscy wielbiciele książek i czytania zostaną tylko niegroźną grupą hobbystów.
dzięki.
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

dziki_rysio_997 pisze: 22 paź 2021, 22:39 Do tej pory siedziałem cicho. Nie da się jednak nie zauważyć, że ostatnie "propozycje" ocierają się o śmieszność. Napisałem "propozycje", bo aktualnie link "regulamin" prowadzi do jakiegoś "szablonu", widzieliście to chociaż? xD

Swoją drogą to nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek akceptował jakikolwiek sensowny regulamin, bo zdaje się, że forum nigdy go nie miało. A pisanie posta typu "ej, weźcie nie wrzucajcie obrazków, bo dostaniecie bana" to nie jest przedstawienie nowej wersji regulaminu (czyli w zasadzie jakiejś formy umowy) do akceptacji. :hahaha:

Naprawdę, patrzę na to i ciągle nie mogę uwierzyć. xD


Po drugie: wytoczcie wojnę prawdziwym spamerom i zostawcie w spokoju ludzi, którzy są jednymi z ostatnich, którzy tworzą na tym forum jakikolwiek czytalny content... Bez nich to forum nie ma już żadnej racji bytu. Ja wiem, że sponsorzy itd., ale wszystko ma swoje granice. Może jeszcze yacoolowi pokasujecie wątki z testami butów Nike? :bum:
+ 1.
yacool pisze: 22 paź 2021, 20:54 Do tej pory spamer był szybko i skutecznie blokowany, do czego przyczyniali się sami użytkownicy zgłaszający taki problem. Zżyta społeczność funkcjonuje autonomicznie i nie potrzebuje do tego odgórnych regulacji. One wręcz są większym problemem niż sam spamer. No ale tego nie rozumie ktoś, kto nie potrafi się komunikować, nie ogarnia forum i nie rozróżnia działu od wątku, za to chce mieć nad wszystkim kontrolę.
+1
Jaca_CH pisze: 22 paź 2021, 20:47 Ja pitolę, co to się porobiło :O :O :O
Czy Wy w tej Redakcji całkiem na głowę upadliście :echech:
Trąci mi to takim systemem, który nie każdy pamięta, a mnie zdarzyło się żyć w tamtych czasach. Widać, że i na bieganiu.pl to wraca :szok: :ech: :grr:

I w dodatku ta forma "per Pan", która jak powszechnie wiadomo w Internecie nie jest potrzebna.
+1

Ten wątek jest przerażający.
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

ziko303 pisze: 25 paź 2021, 11:13 Zapomnijmy o tym czytaniu "to se ne vrati". Wszyscy wielbiciele książek i czytania zostaną tylko niegroźną grupą hobbystów, jak zbieracze fizycznych nośników muzyki, wędkarze i tym podobne grupki. Akurat podcasty dla mnie są na plus, lubię sobie odpalić podczas spokojnego biegania.
1. Przecież dla czytelnika pisany artykuł to jest często wygodniejszy. Nie każdy ma tyle czasu żeby słuchać godzinnego podcastu a pisany artykuł można szybko wstępnie "przeskanować" żeby zobaczyć, czy jest dla nas tam coś interesującego. Ja właśnie ze względu na czas (jego brak) przesłuchałem chyba tylko jeden podcast (z "młodym Królem" ;) ).

2. Praktycznie nie da się zbudować dyskusji wokół wywiadu w formie podcastu, bo trudno jest sprawić, aby treść rozeszła się wirusowo. Tymczasem z tekstem się da, wystarczy przekazywanie dalej krótkich cytatów (dla każdego pewnie co innego jest ciekawe) które często zachęcą innych do przejrzenia (lub przeczytania) większej treści.

3. Automatyczne spisanie wywiadu nie jest takie trudne. Mi się to zdarzyło chyba z raz czy dwa, dzięki temu, że teraz choćby każdy telefon ma system rozpoznawania mowy, w moim iPhonie działa to naprawdę dobrze.

4. Spisanie godzinnej rozmowy wcale nie wymaga pisania streszczenia, wywiad czyta się dużo szybciej niż słucha rozmowy. Godzinny mówiony wywiad przepisany słowo w słowo to moim zdaniem 10 minut czytania, wiem o czym mówię, wywiadów zrobiłem dziesiątki, jak nie setki.

5. Rozumiem, że to jest jakaś decyzja "biznesowa" (bo treść podana w sposób bardziej "trendy", bo mniej przy tym roboty) ale wymienione przeze mnie argumenty 1), 2) są też biznesowe.

6. Kuba (Pawlak) - ja wiem że Ty mówisz, że Ty te dyskusje czytasz ale ponieważ się rzadko wypowiadasz to rzeczywiście tak jak mówi Yacool można mieć wrażenie, że traktujesz nas z wyższością, trochę jak "dzieci" które się w piaskownicy pokłócą a Ty przyjdziesz i i tak zrobisz swoje. Nie wiem czy tego nie widzisz, ale masz tutaj doczynienia z najbardziej zaangażowanymi w portal czytelnikami z którymi rozmowa powinna być wg mnie dla Ciebie wartościowa. Jakieś tłumaczenie, że "nie masz czasu bo musisz robić kolejny materiał" jest unikiem, ja też materiały robiłem i z ludźmi rozmawiałem.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3999
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

ziko303 pisze: 25 paź 2021, 11:13 Wszyscy wielbiciele książek i czytania zostaną tylko niegroźną grupą hobbystów,
Tak jak i ludzie myślący, a spalenie książek tylko ten proces przyspieszy. :spoczko:
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2420
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

Z myślącymi to już chyba zaszło. Żeby było jasne ja nie wyobrażam sobie życia bez książek drukowanych, ale niestety to już długo nie potrwa. Spalenie nie byłoby złe, bo świadczyłoby o tym, że budzą jakieś emocje. One poprostu odejdą w zapomnienie w ciszy, no nie licząc lamentu takich staruchów jak My tutaj ;-)
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
Awatar użytkownika
krunner
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 14 wrz 2011, 10:32
Życiówka na 10k: 42:53
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

ziko303 pisze: 25 paź 2021, 17:21 Z myślącymi to już chyba zaszło. Żeby było jasne ja nie wyobrażam sobie życia bez książek drukowanych, ale niestety to już długo nie potrwa. Spalenie nie byłoby złe, bo świadczyłoby o tym, że budzą jakieś emocje. One poprostu odejdą w zapomnienie w ciszy, no nie licząc lamentu takich staruchów jak My tutaj ;-)
To nie tak :hej: Filmy, podcasty są formą uzupełniającą do tekstów czytanych i książki, artykuły na pewno nie znikną. Badania wskazują, że np. po audiobooki sięgają te osoby, które czytają książki, audiobooki są pewnym rozszerzeniem.

A przy okazji czy osobom, które domagają się transkrypcji :lalala: podcastów (m.in. Adam Klein ale też inni utyskują) na bieganie.pl zdarza się oglądać czasami filmy czy vlogi na youtube ? Wpisujecie tam w komentarzach, że brakuje Wam tam transkrypcji jakiegoś filmiku ?
Przecież takiego nie można przeszukiwać po słowach kluczowych...
dziki_rysio_997
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 715
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Nieprzeczytany post

krunner pisze: 31 paź 2021, 23:57 A przy okazji czy osobom, które domagają się transkrypcji :lalala: podcastów (m.in. Adam Klein ale też inni utyskują) na bieganie.pl zdarza się oglądać czasami filmy czy vlogi na youtube ?
Ja np. przestaję oglądać kanały YT, które zaczęły od 10-minutowych skondensowanych materiałów, a obecnie produkują 25-30 minutowe kobyły, w których treści jest na 10 minut.
W sumie to nawet gdyby treści było na 30 to i tak w większości bym ich nie oglądał. Brak czasu + niecierpliwię się słuchając rozwlekłego gadania...

Jeśli chodzi o treści w Internecie i w tym podcasty, problem polega na tym, że muszę poświęcić np. godzinę by wydobyć z tego 5 minut, które mnie w jakiś sposób zaskoczą.
Jeśli materiał jest w formie pisanej, to mogę to zrobić błyskawicznie.
Jakimś kompromisem jest dla mnie np. dodanie rozdziałów/spisu treści z odnośnikami czasowymi do konkretnych zagadnień. To już jest duża pomoc, a jej przygotowanie kosztuje znacznie mniej niż transkrypcja całości.

Zdaję sobie sprawę z tego, że inaczej mogą to widzieć osoby, które słuchają/oglądają dla przyjemności. Mnie też się to zdarza, ale raczej rzadko (bo szkoda mi czasu) i przy wyjątkowych gościach.
10k: 35:42
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

krunner pisze: 31 paź 2021, 23:57 A przy okazji czy osobom, które domagają się transkrypcji :lalala: podcastów (m.in. Adam Klein ale też inni utyskują) na bieganie.pl zdarza się oglądać czasami filmy czy vlogi na youtube ? Wpisujecie tam w komentarzach, że brakuje Wam tam transkrypcji jakiegoś filmiku ?
Przecież takiego nie można przeszukiwać po słowach kluczowych...
Oczywiście masz racje, nie utyskuję.
Na dodatek sam przez wiele lat robiłem wywiady na YouTube i były wtedy osoby narzekające na brak transkrypcji (chociaż te moje wywiady zazwyczaj choć nie zawsze zawierały jakiś dodatkowy element ktory legitymizował formę wideo).
Ale pewnie racja, przyczepiam sie do spraw wynikających z moich przyzwyczajeń.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3999
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Zmiany, zmiany, zmiany, a ja wpadłem powiedzieć, że nasz naczelny Kuba zrobił bardzo dobrą robotę, cztery ostatnie arty bardzo mi się spodobały, wszystko ok, no może oprócz tego, że Action Life coś dało z własnej kieszeni. Cała reszta bardzo w porządku. Tak że ten, oby tak dalej.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4815
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 25 lis 2021, 14:05 Zmiany, zmiany, zmiany, a ja wpadłem powiedzieć, że nasz naczelny Kuba zrobił bardzo dobrą robotę, cztery ostatnie arty bardzo mi się spodobały, wszystko ok, no może oprócz tego, że Action Life coś dało z własnej kieszeni. Cała reszta bardzo w porządku. Tak że ten, oby tak dalej.
Tak, szczególnie wywiad z Nowickim jak robić bazę pod maraton. :bum:
Ale za opisanie wału w Dębnie ma dużego plusa
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3999
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4815
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Nareszcie są Newsy.
Krótko i na temat. Dobry krok.
Wyższy poziom niż w artykułach w których często jest marny poziom.
Czemu nic nie ma na temat 10km które były w Poznaniu?
Chyba, że coś przeoczyłem
Awatar użytkownika
Przemkurius
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3485
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze: 18 mar 2022, 07:34
Czemu nic nie ma na temat 10km które były w Poznaniu?
Chyba, że coś przeoczyłem
https://bieganie.pl/newsy/wyniki-recordowa-dziesiatka/
viewtopic.php?f=27&t=60705 BLOG
viewtopic.php?f=28&t=60706 KOMENTSY

800m: 2:11.97 - 06.2022
1000m: 2:49.94 - 06.2022
1609m: 5:03.80 - 06.2022
3000m: 10:23.18 - 12.2020
5km: 17:39 - 09.2022
ODPOWIEDZ