lewandowskitomek 2208
22 sierpnia 2020 Redakcja Bieganie.pl Audio

Odpowiedzialni za rekord – rozmowa z Tomaszem Lewandowskim po RP na 2000 m Marcina


19 sierpnia w Bydgoszczy Marcin Lewandowski pobił 29-letni rekord Polski na 2000 m. Podczas Memoriału Ireny Szewińskiej najlepszy polski miler pokonał 5 okrążeń w 4:57.09 i zajął drugie miejsce za Australijczykiem Ramsdenem.

O tym, co znaczy to osiągniecie dla sportowej drogi naszego medalisty MŚ oraz w jaki sposób dochodzi się do takich rezultatów w specyficznym, pandemicznym sezonie – mówi trener Tomasz Lewandowski. Współautor sukcesu w niedawnym wpisie na swoim Facebooku wyraźnie zaznaczył, że za osiągnięcia brata nie jest odpowiedzialna lekkoatletyczna centrala. Doświadczony szkoleniowiec przyznał nam, że problemy we współpracy na linii Lewandowski Team zmusiły go do szukania niekonwencjonalnych rozwiązań.

Z rozmowy dowiecie się przede wszystkim, jak aktualnie wygląda współpraca braci Lewandowskich i czemu jeden z najlepszych polskich trenerów pozostaje w Norwegii. Posłuchacie, dzięki czemu, mimo co i w jakim celu – udało się pobić w Bydgoszczy rekord z brodą. Mamy też odpowiedź na pytanie, dlaczego dyspozycja Marcina Lewandowskiego i Adama Kszczota, z którymi współpracuje nasz rozmówca, jest aktualnie tak różna.

Wywiad prowadzi Kuba Pawlak. Życzymy dobrego odsłuchu.

Kliknij we wtyczkę SOUNDCLOUD poniżej, by odsłuchać.

Możliwość komentowania została wyłączona.