lewandowskipodcast
27 kwietnia 2020 Redakcja Bieganie.pl Audio

O przygotowaniu ogólnym z Tomaszem Lewandowskim – Podcast


Tym razem coś do posłuchania podczas dłuższych treningów i na… dłuższe treningi. Rozmawiamy o budowaniu bazy, czyli o podokresie przygotowania ogólnego, który rozpoczyna nowy sezon przygotowawczy. Naszym ekspertem jest doświadczony i utytułowany trener – Tomasz Lewandowski. Wychowawca oraz szkoleniowiec rekordzisty Polski i wielokrotnego medalisty mistrzostw świata i  Europy – Marcina Lewandowskiego odpowiada za ostatnie sukcesy m.in. Angeliki Cichockiej, Patrycji Wyciszkiewicz-Zawadzkiej, wielu zawodników zagranicznych, a od ubiegłego sezonu zajmuje się treningiem naszego najlepszego ośmiusetmetrowca Adama Kszczota. Oprócz zawodników wyczynowych współpracuje też ze sportowcami amatorami, szykującymi się do imprez ulicznych i trailowych

Jak wygląda przygotowanie ogólne u wyczynowców i czemu te same zasady dotyczą treningu amatorów? Ile i jak szybko biegać? Czemu budowanie bazy musi być wszechstronne? Jakie są inne drogi przygotowań ogólnych? Co może być ślepą uliczką? Czy i jak się sprawdzać oraz nie „zamulić” w trakcie wstępnego podokresu przygotowawczego?

Pytamy również Tomka Lewandowskiego o jego aktualną sytuację, jak też o współpracę z najlepszymi średniodystansowcami świata. Jak widzi swoją przyszłość i z czym musi zmagać się na co dzień? Jak wygląda sport w warunkach pandemii w Norwegii? Co łączy Piotra Małachowskiego i średniodystansowców? I czemu Marcin Lewandowski tańczył zamiast biegać?!

Rozmowę prowadzi Kuba Pawlak i Kuba Wiśniewski. 

Życzymy dobrego odsłuchu!

Kliknij we wtyczkę SOUNDCLOUD poniżej, by odsłuchać.

https://soundcloud.com/bieganie/podcast-4-przygotowanie-ogolne-z-tomaszem-lewandowskim

Możliwość komentowania została wyłączona.