mariuszpodcast
5 lipca 2020 Redakcja Bieganie.pl Audio

Mariusz Giżyński: Jakość ponad ilość – Podcast #14


Mimo upływu lat wciąż w czołówce polskiego maratonu, wciąż nie składa broni w walce o igrzyska i wciąż szuka rezerw w swoim treningu. Mistrz Polski na połówkę oraz w przełajach, wicemistrz kraju w maratonie (PB 2:11.20), ale i medalista MP na 3000 m z przeszkodami i piątkę. Swoje trenowanie na wysokim poziomie łączy z organizacją mniejszych oraz większych imprez biegowych, także z popularyzowaniem sportu w mediach. Potrafi więc z dystansem spojrzeć na własną karierę, ale i zdiagnozować sytuację na rynku biegowym. Bohaterem kolejnego podcastu Bieganie.pl jest Mariusz Giżyński.

Jak radził sobie w sporcie najchudszy chłopak w klasie? Czy 20 lat temu obiecujący junior miał łatwiej czy trudniej w przedarciu się do polskiej czołówki? Jak wyglądały jego pierwsze starty na przeszkodach i z kim bił się na łokcie? Czy jest perfekcjonistą, czy obcinając sznurówki w butach po prostu lubi dopieszczać szczegóły? Jak steruje swoim treningiem i na co po wielu sezonach zwraca szczególną uwagę? W jakiej sytuacji są dziś polskie biegi długie? Czy starty uliczne mogą pomóc w rozwoju młodym zawodnikom? Czy wreszcie same imprezy biegowe w Polsce mają szansę na wyjście z kryzysu? Na te i inne pytania próbujemy znaleźć odpowiedzi podczas ponad godzinnego spotkania w naszym studiu.

Aha, ważna wiadomość! Niemałym nakładem sił udało nam się też wreszcie złamać rozmówcę Bieganie.pl. Mariusz poddał się złośliwej „Ankiecie na wysokim poziomie” i choć walczył dzielnie, uległ złośliwym pytaniom naczelnego oraz warunkom wysokościowym, jakie panują w strefie AIRZONE. Na szczęście nasz gość ma do siebie dystans… Posłuchajcie, jak „Giża” odpowiadał i jakie zadanie musiał wykonać. To będzie uczta dla Waszych uszu!

Gospodarzami podcastu są Kuba Wiśniewski i Kuba Pawlak. Życzymy dobrego odsłuchu.

Kliknij we wtyczkę SOUNDCLOUD poniżej, by odsłuchać.

https://soundcloud.com/bieganie/podcast-14-mariusz-gizynski-jakosc-ponad-ilosc

Możliwość komentowania została wyłączona.