podcastStelmach
16 sierpnia 2020 Redakcja Bieganie.pl Audio

Dominika Stelmach: Ultrawszechstronna – Podcast #19


Dominika Stelmach: Ultrawszechstronna – Podcast #19

Jedna z najciekawszych postaci polskiego trailu, która ma na koncie wspaniałe sukcesy na niemal wszystkich nawierzchniach – od asfaltowego mistrzostwa Polski w maratonie, przez rekord światowej rywalizacji Wings For Life i zwycięstwa na kilku kontynentach, aż po wicemistrzostwo świata w górskim ultra. Startuje często, trenuje na wysokich obrotach, wydaje się, że nie odpoczywa. Sama siebie określa mianem biegaczki wszechstronnej, choć sport zaczynała od łyżwiarstwa figurowego i baletów w czasach studenckich. Ale gdy już zaczęła biegać, nowym wyzwaniom nie było końca. Zapraszamy na rozmowę z czołową zawodniczką światowych biegów ultra długich – Dominiką Stelmach.

Co zniechęciło ją kiedyś do lekkiej atletyki i jak zakochała się w bieganiu na nowo? Czemu pierwszy medal trailowych mistrzostw Polski nie cieszył jej w 100%? Jak weszła na drogę do Tokio i czemu porzuciła maratońskie plany? Co sądzi o poziomie polskich biegów ultra i górskich? Jak trenuje? Czego uczyła się od rywalek w RPA. Wyeliminowanie których błędów pozwoliło jej na niezwykle mocny bieg w trakcie ostatniego Chudego Wawrzyńca?

Świeżo upieczoną mistrzynię kraju na ultra dystansie poddaliśmy też złośliwej „Ankiecie na wysokim poziomie”. Możemy zdradzić, że Dominika musiała poddać się pewnej upokarzającej karze, ale poradziła sobie z nią bez trudu.

Rozmowę prowadzą Kuba Wiśniewski i Kuba Pawlak. Życzymy dobrego odsłuchu.

Kliknij we wtyczkę SOUNDCLOUD poniżej, by odsłuchać.

https://soundcloud.com/bieganie/podcast-19-dominika-stelmach-ultra-czy-versatile-runner

Możliwość komentowania została wyłączona.