Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij
Mariola Ślusarczyk: Postawiłam na przeszkody - Podcast #20

Właśnie zdobyła brakujące do kolekcji srebro mistrzostw Polski seniorów. Potrafiła wygrywać również przełajowe mistrzostwa kraju, choć sama nie uważa się ani za szybką, ani za przesadnie utalentowaną. Specjalistka od 3000 m z przeszkodami, w ciągu ostatniego roku napotkała ich poza bieżnią mnóstwo. O tym, czy kariera na bieżni daje jakieś profity, o poziomie polskich „belek" oraz o własnym sposobie na walkę z depresją rozmawiamy z Mariolą Ślusarczyk.

Czy można kogoś skreślić ze szkolenia, bo jest za gruby? Ile determinacji i uporu potrzeba, aby będąc uznaną za „nieperspektywiczną", pracując i studiując, wielokrotnie udowadniać otoczeniu swoją sportową wartość? Jak postrzegało ją otoczenie, a kim się czułą w środku? Co jest esencją biegu z przeszkodami i czemu tę konkurencję uprawia coraz mniej biegaczek? Kto pomagał jej trenersko na kolejnych etapach życia? Z czym zmagała się w ostatnich 12 miesiącach? I wreszcie czego szukała w środku nocy na stacji benzynowej we Włocławku podczas mistrzostw Polski? O tym wszystkim otwarcie i z uśmiechem mówi nam nasz gość.

Mariola zaliczyła też pozytywnie „Ankietę na wysokim poziomie", choć niektóre pytania były naprawdę złośliwe...

Rozmowę prowadzą Kuba Wiśniewski i Kuba Pawlak. Życzymy dobrego odsłuchu.

Kliknij we wtyczkę SOUNDCLOUD poniżej, by odsłuchać.