berlin 7790 1727751172
1 października 2024 Iza Żaczek Newsy

Berlińska legenda, Günter Hallas pierwszy zwycięzca Maratonu Berlińskiego, przekroczył linię mety po raz 43

Günter Hallas z Niemiec, który wygrał pierwszy Maraton Berliński w 1974 roku, ukończył ten bieg już 43 razy. W niedzielę, podczas jubileuszowego 50. Maratonu Berlińskiego, ponad 54 000 biegaczy dotarło do mety, a wśród nich był 84-letni Hallas, który zrobił to po raz 43.

W 1974 roku Günter Hallas przebiegł maraton w czasie 2:44:53, a w tegorocznej edycji ukończył bieg z czasem 7:02:33, zajmując 14. miejsce w kategorii wiekowej powyżej 80 lat.

Innym wyjątkowym momentem był występ 82-letniego Petera Bartela, który również brał udział w pierwszym Maratonie Berlińskim. Nagranie z jego finiszem zdobyło popularność w mediach społecznościowych, ponieważ był to jego 46. ukończony maraton. Bartel, będący ostatnim biegaczem, który przekroczył linię mety, zakończył bieg z czasem 8:59:18. Pięćdziesiąt lat temu ukończył maraton w czasie 4:41:00, kiedy w biegu brało udział jedynie 286 uczestników.

Obaj biegacze, Hallas i Bartel, mimo upływu lat wciąż imponują swoją wytrwałością i pasją do maratonów, zapisując się w historii tego wydarzenia jako prawdziwe legendy i pionierzy.