duszynski belgrad 1
19 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Protest polskiej sztafety uznany. Polacy w finale!

Protest polskiej sztafety mieszanej 4 x 400 metrów, złożony tuż po biegu eliminacyjnym, w którym Polacy zajęli ostatnie miejsce, został uznany! Oznacza to, że sędziowie przychylili się do wniosku polskiej ekipy, uznając, że upadek niemieckiego zawodnika pod nogi Patrycji Wyciszkiewicz-Zawadzkiej przeszkodził nam w awansie do finału. Polacy powalczą o medal jeszcze dziś o godzinie 21:49.

Polska sztafeta biegła w drugim biegu eliminacyjnym. Bieg stał na bardzo wyrównanym poziomie, przez co mocno zagęszczało się w strefach zmian. Do problematycznej sytuacji doszło na ostatniej zmianie, kiedy swój bieg kończył Kajetan Duszyński.

Nasz zawodnik upadł, oddając pałeczkę sztafetową Patrycji Wyciszkiewicz-Zawadzkiej, a ta odbierając pałeczkę musiała przeskakiwać nad upadającym Jeanem Paulem Bredau. Sędziowie uznali, że upadek reprezentanta Niemiec przeszkodził naszej sztafecie na tyle, że dokoptowali naszą ekipę do finału biegu sztafety mieszanej na 400 metrów. Tym samym w finale pobiegnie 9 sztafet.

Przedbieg eliminacyjny z Polakami wygrała sztafeta z Holandii, przed Francją oraz Czechami. W pierwszej serii wygrała sztafeta USA (3:10.41), przed Wielką Brytanią (3:11.19) i Belgią (3:11.81).

Lista startowa sztafeta MIX 4 x 400m: