Redakcja Bieganie.pl
O pozytywnym wpływie biegania na nasze zdrowie i samopoczucie napisano już wiele. Nie ulega wątpliwości, że bieganie to aktywność fizyczna, która posiada wiele zalet i korzystnie wpływa na nasz organizm. Regularny trening nie tylko pomaga zrzucić zbędne kilogramy, obniża ciśnienie, wzmacnia układ krwionośny, ale także sprawia, że dzięki niemu czerpiemy więcej radości z zabaw w sypialni.
Z badań opublikowanych w Daily Telegraph wynika, że biegacze mają dużo intensywniejsze życie seksualne niż osoby niebiegające. Świadczy o tym fakt, że wśród tysiąca przepytanych biegaczy aż 10% stwierdziło, że uprawia seks co najmniej raz dziennie oraz 3%, że robi to dwa razy dziennie. Biegacze przyznali także, że dużo częściej myślą o seksie i to nawet podczas treningu (10% mężczyzn i 5% kobiet). Dlaczego? Skąd w nas tyle chęci?
Po pierwsze bieganie sprawia, że poprawia się kondycja. Nie trudno się domyślić, że nasza wytrzymałość wytrenowana na bieżni przekłada się na inne aktywności. Teoretycznie więc im dłuższy dystans jesteśmy w stanie przebiec, tym dłuższy i intensywniejszy powinien być nasz stosunek. Warto to sprawdzić!
Po drugie bieganie wpływa na poprawę naszej atrakcyjności. Zrzucona waga, ukształtowane mięśnie, a co za tym idzie dużo lepsza samoocena sprawia, że nie mamy się czego wstydzić. Zaczynamy podobać się nie tylko sobie, ale również partnerowi co przecież stanowi ważną część naszych relacji seksualnych.
Po trzecie bieganie zmniejsza zaburzenia erekcji. Problemy ze wzwodem spowodowane są często przez zaburzenia krążenia, a więc przez wysokie ciśnienie, zablokowane tętnice lub inne problemy naczyniowo-sercowe. Regularny trening biegowy może zapobiec występowaniu tych dolegliwości i oczywiście zwiększyć pewność siebie w łóżku.
Jak widać korzyści są, należy jednak pamiętać, że bieganie będzie pozytywnie wpływać na seks jedynie wówczas, gdy równocześnie będziemy dbali o wypoczynek. Ten ważny jest nie tylko w przypadku budowania formy sportowej, ale także w kontekście udanych relacji fizycznych z partnerem. Zbyt duża liczba treningów przy niewielkiej ilości odpoczynku doprowadzi do przetrenowania, a to może nie tylko obniżyć naszą sprawność seksualną czy obniżyć ochotę na seks, ale także doprowadzić do mnóstwa innych problemów zdrowotnych. Kluczem do sukcesu będzie więc odpowiedni bilans.
Wasze zdanie
Okazuje się, że biegacze dostrzegają dodatkowe korzyści jakie daje im bieganie. Świadczą o tym wyniki ankiety, jaką niedawno uruchomiliśmy na naszej stronie na facebooku (facebook.com/portal.Bieganie). Pytaliśmy w niej o to czy uważasz, że bieganie ma korzystny wpływ na seks? Wyniki były jednoznaczne.
Źródło: własne, telegraph.co.uk, shapefit.com.