22 lutego 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Sylwia Ejdys i Renata Pliś z nowymi rekordami życiowymi

xlgalan_400.jpg4:05.38 Sylwii Ejdys i 4:07.10 Renaty Pliś to nowe rekordy życiowe na 1500 m polskich reprezentantek na HME ustanowione podczas wtorkowego mityngu w Sztokholmie. Marcinowi Lewandowskiemu zabrakło tylko 0.21 do rekordu Polski na 1000m. Lidia Chojecka uzyskała swój najlepszy tegoroczny wynik na 3000m.

Bieg na 1500 m wygrały dwie Etiopki: niepokonana w czterech biegach Abeba Arigawi (4:01.47) i halowa mistrzyni świata ’10 Kalkidan Gezahegne (4:03.83). Sylwia Ejdys uplasowała się na 5 miejscu zbliżając się na finiszu do Kenijki Irene Jelegat (4:05.17) i Amerykanki Morgan Uceny (4:05.35).

Po bardzo dobrym finiszu Lidia Chojecka zaledwie o dwie setne sekundy pokonała Kenijkę Mercy Njoroge, zwyciężczynię ze Stuttgartu i Karlsruhe, w rywalizacji o 3 miejsce w biegu na 3000 m. Polka uzyskała swój najlepszy tegoroczny czas 8:44.25. Triumfowała Etiopka Meseret Defar (8:36.91) przed Amerykanką Shalane Flanagan (8:39.18)

Marcin Lewandowski, w pierwszym starcie po kilkudniowej chorobie, uplasował się na 5 pozycji na dystansie 1000 m. Czasem 2:19.21 ustanowił rekord życiowy, do 10-letniego rekordu Polski Pawła Czapiewskiego zabrakło 21 setnych. Zwyciężył dwukrotny halowy mistrz świata (800m) Abubaker Kaki z Sudanu (2:17.55).