vitarade
5 kwietnia 2023 Łukasz Telejko Zdrowie

Vitarade® – jakość dla sportowców poparta nauką


vitarade
Vitarade
Partner publikacji

Vitarade® to marka odżywek stworzona z myślą o sportowcach wytrzymałościowych i wytrzymałościowo-siłowych. Wysokiej jakości produkty są skierowane zarówno dla osób trenujących wyczynowo, jak również dla amatorów, aby zapewnić efektywne uzupełnianie oraz wykorzystanie energii w trakcie długotrwałego wysiłku. Opatentowana formuła węglowodanów Vitargo® w połączeniu z witaminami i minerałami tworzy wyroby, które idealnie wpasują się jako nieodłączny element diety dla sportowców wszystkich dyscyplin i osób aktywnych fizycznie.

Vitarade® w swojej bogatej ofercie posiada produkty takie jak batony i żele energetyczne oraz proszki do sporządzania napojów, których bazą są najwyższej jakości węglowodany. Marka wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sportowców, oparła swoje preparaty na opatentowanym surowcu Vitargo®, który zapewnia energię przed oraz w trakcie trwania treningu. Natomiast po intensywnym wysiłku fizycznym, dba o szybką regenerację organizmu. Biorąc pod uwagę, że to właśnie węglowodany zajmują ważne miejsce w diecie niemal każdego sportowca, marka Vitarade® zadbała o to, by były one najwyższej jakości i odpowiednio się przyswajały.  

Dlaczego warto sięgnąć po produkty Vitarade®?

Wszystkie produkty z linii Vitarade® zawierają podstawowy składnik, jakim jest formuła węglowodanów Vitargo®. Ta opatentowana, rozpuszczalna forma skrobi kukurydzianej, zapewniająca utrzymanie zapasów energetycznych organizmu na wysokim poziomie w trakcie trwania treningu, w szybkim tempie opuszcza żołądek i trafia bezpośrednio do komórek mięśniowych.  Uzupełniając tym samym zapasy glikogenu mięśniowego, czyli głównego materiału energetycznego. Co ważne, surowiec ten nie powoduje nagłego wyrzutu insuliny, który skutkuje nagłym uczuciem zmęczenia i senności.  Dzięki swoim właściwością wchłania się szybciej od innych rodzajów węglowodanów, utrzymując tym samym stałe stężenie cukru we krwi.

Badania naukowe, które wraz z grupą naukowców przeprowadził Piehl Aulin w 2000 roku oraz późniejsze doświadczenia z roku 2008 na czele z Franciszkiem B. Stephensem, potwierdziły, że niska osmolalność, którą charakteryzuje się Vitargo®, powoduje, że odbudowa glikogenu po jego spożyciu jest o 70% szybsza w ciągu 1 godziny, oraz 77%  szybsza w ciągu 2 godzin, niż po spożyciu tej samej ilości innych cukrów. W praktyce oznacza to, że stosowanie produktów z niską osmolalnością, jest w stanie zoptymalizować wydajność podczas treningu i procesu regeneracji po długotrwałym wysiłku.

Oprócz potwierdzonej badaniami naukowymi skuteczności surowca Vitargo®, produkty Vitarade® zawierają dodatkowe składniki mające poprawić ogólną wydolność fizyczną. Do tych składników, które wyróżniają markę na rynku suplementów diety, należą również:

 • Aquamin® S czyli pozyskiwany u wybrzeży Islandii składnik pochodzący z czerwonych alg morskich. Jest on niezwykle bogaty w naturalne minerały m.in. w wapń. Proces jego pozyskiwania powoduje, że zachowuje on swoją naturalną  formę organiczną, dzięki czemu jest lepiej wchłaniany przez nasz organizm, który szczególnie u osób aktywnych, ma większe zapotrzebowanie na składniki mineralne.
 • Enduracarb® (trehaloza) jest to wolno działający, opatentowany „podwójny cukier”.  Przeprowadzone badania wykazały, że swoimi właściwościami, przewyższa on inne źródła węglowodanów podczas dłuższych okresów intensywnych ćwiczeń.

Gama produktów Vitarade®

Oferta marki Vitarade®, której właścicielem jest Fitness Authority, posiada produkty stworzone zarówno dla wyczynowców oraz amatorów wszystkich dyscyplin sportowych. Stanowi perfekcyjne uzupełnienie energii dla miłośników dyscyplin siłowo-wytrzymałościowych, w bardzo praktycznych oraz łatwo przyswajalnych formach.

NAPÓJ ENERGETYCZNY Z ELEKTROLITAMI

Vitarade®  El – to specjalna kompozycja będąca połączeniem opatentowanej skrobi kukurydzianej Vitargo® oraz naturalnych minerałów Aquamin® S także Enduracarb®. Jest to proszek do sporządzenia napoju energetycznego z elektrolitami, który zapewnia efektywne przyswajanie łatwo dostępnej energii gromadzonej w postaci glikogenu mięśniowego. Idealny produkt w trakcie intensywnego, długotrwałego wysiłku dający najszybsze źródło energii przy minimalnym obciążeniu żołądka, dzięki czemu będziemy wolni od czucia pełności, zgagi itp. Vitarade®  El to błyskawiczne źródło energii, które efektywnie nawadnia organizm, minimalizując tym samym ryzyko pojawienia się nagłego zmęczenia lub senności.

Kluczowe cechy Vitarade®  El:

 • Zawiera węglowodany o dużej masie cząsteczkowej ale niskiej osmolalności
 • Szybko opuszcza żołądek,
 • Efektywnie odbudowuje glikogen mięśniowy,
 • Skoncentrowane i przyswajalne źródło dwóch form węglowodanów,
 • Orzeźwiająco owocowe smaki (aż 7 do wyboru) i dobra rozpuszczalność,
 • Przyspiesza regeneracje po treningu.
vitarade

ŻEL ENERGETYCZNY

Vitargo® Liquid Energy –  to żel, który umożliwia długotrwałe kontynuowanie intensywnego treningu, zapewniając maksymalne wykorzystanie możliwości wysiłkowych i wydajnościowych naszego organizmu.  Staje się to możliwe dzięki dostarczeniu skoncentrowanego źródła szybko i łatwo przyswajalnych węglowodanów oraz minerałów zawartych w produkcie. Co ważne, dostarczane węglowodany nie obciążają przewodu pokarmowego, tym samym pozwalając na zachowanie komfortu w trakcie aktywności fizycznej. Zawarta w nim dawka kofeiny (40 mg w jednej saszetce), dodatkowo pomaga wspierać zdolności wysiłkowe organizmu. Ponadto, ten polecany w trakcie długotrwałych treningów lub zawodów sportowych żel, nie wymaga popijania.

Kluczowe cechy Vitargo Liquid Energy:

 • Zawiera różne formy węglowodanów, dzięki czemu maksymalizuje tempo transportu jelitowego,
 • Zawiera 40 mg kofeiny – uznanego w sporcie ergogenika,
 • Specjalna konsystencja żelu ułatwiająca szybkie dostarczanie energii bez popijania,
 • Doskonałe smaki (truskawka, cola) i wygodne w użyciu opakowanie.
vitarade

BATON ENERGETYCZNY

Vitarade® Endurance Bar – to wyjątkowy baton, który został stworzony aby wspierać sportowców przed, w trakcie i po wysiłku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, dostarcza on wszystkie najważniejsze składniki odżywcze, które są niezbędne do zaspokojenia potrzeb organizmu nawet w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego. Baton zawiera węglowodany o wysokiej masie cząsteczkowej (Vitargo®) oraz węglowodany o wysokim indeksie gimnicznym, dzięki czemu pozwala na maksymalnie szybkie uzupełnienie utraconej, w trakcie aktywności, energii. Co najważniejsze wypełnienia żołądek zapobiegając powstawaniu uczucia głodu, jednocześnie nie powodując uczucia dyskomfortu, co pozwala w pełni skoncentrować się na wykonywanym treningu.

Kluczowe cechy Vitargo Endurance Bar:

 • Zaspokaja uczucie głodu i dodaje energii,
 • Nie powoduje dyskomfortu po spożyciu,
 • Efektywnie regeneruje glikogen mięśniowy,
 • Zawiera węglowodany o szybkim tempie przyswajania.
vitarade

Korzyści stosowania produktów Vitarade®

Wszystkie produkty Vitarade® zostały zaprojektowany z myślą o bardzo szerokiej grupie sportowców różnych dyscyplin sportowych,  jak również wszystkich osobach aktywnych fizycznie, które pragną optymalnie przygotować się do wysiłku, odpowiednio wspomagać w trakcie jego trwania oraz zadbać o wysoki poziom regeneracji po wykonaniu intensywnej jednostki treningowej.  Co warto zaznaczyć, korzyści płynące z rozwiązań, które są stosowane w procesie produkcji produktów Vitarade® zostały potwierdzone naukowo przez naukowców z różnych stron świata.

Wysoka intensywność treningu, wymaga od nas świadomego oraz specjalnego przygotowania żywieniowego naszego organizmu. Szerokie zastosowanie opatentowanej formuły węglowodanów Vitargo® w połączeniu z Enduracarb® oraz Aquamin®, pozwala na zabezpieczenie zasobów energetycznych. Jednocześnie zmniejsza intensywność procesów katabolicznych, które zachodzą w naszej tkance mięśniowej w trakcie wysiłku. Co w rezultacie wyklucza ogólne wyczerpanie organizmu i hamuje wykorzystywanie własnych zapasów składników odżywczych, zgromadzonych w białkach pochodzących z mięśni.

vitarade

Jak zapewniają sami przedstawiciele Vitarade®, jest to marka dla sportowców wszystkich dyscyplin i osób aktywnych fizycznie: łączymy ludzi z podobnymi pasjami i zainteresowaniami, jesteśmy, aby Cię wesprzeć w wejściu na wyższy poziom wytrzymałości. Jeśli szukasz sprawdzonych produktów w oparciu o badania, certyfikaty i najwyższej jakości skład, mamy dla Ciebie linię produktów Vitarade®. Dzięki niemu łatwo i szybko zwiększysz swoją wydajność i poprawisz regenerację mięśni!

Jak stosować produkty Vitarade®?

Aby w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w produktach, należy wypić przed intensywnym wysiłkiem napój Vitarade® EL (20-60 minut przed treningiem).  Co warto zaznaczyć, zaczyna on opuszczać żołądek już po niespełna 10 minutach od spożycia,. Dzięki czemu nie powoduje dyskomfortu układu pokarmowego w trakcie aktywności fizycznej.

W trakcie treningu, dostępne preparaty będą dbały o utrzymanie zapasów energetycznych organizmu na wysokim poziomie. Można je stosować w trakcie wysiłku, bądź w krótkich przerwach pomiędzy nim. Korzyści związane z konsumpcją węglowodanów, można zaobserwować głownie podczas sesji lub zawodów trwających dłużej niż 90 minut. Natomiast proces odbudowy zasobów energii mięśniowych stanie się dużo dynamiczniejszy jeśli zażycie węglowodanów nastąpi zaraz po treningu. Przeprowadzone badania naukowe udowadniają, że odbudowa glikogenu po spożyciu produktów zawierających Vitargo® jest aż o 130% szybsza niż w przypadku spożycia innych cukrów.

Pełną oferta marki Vitarade®, której właścicielem jest Fitness Authority, wraz z dokładnymi opisami oraz przeznaczeniem poszczególnych produktów znajdziecie na oficjalnej stronie sklepu. Gdzie można znaleźć również informacje dotyczące ogólnej suplementacji w sporcie.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Łukasz Telejko
Łukasz Telejko

Z wykształcenia dziennikarz i humanista, z zamiłowania biegacz amator. Biegacz od 2012 roku, przemierzający kilometry po asfaltach, łąkach i lasach, jednak najlepiej czuje się na górskich trasach. Prosto z biegania najchętniej „zbiega” na Ring wystawowy jako właściciel dwóch utytułowanych psów (jack russell terrier). Zbieranie kolejnych kilometrów na biegowych trasach i psich championatów kolejnych krajów - to jego sposób na życie.