12 sierpnia 2016 Redakcja Bieganie.pl Zdrowie

Oshee for Runners, oświadczenie Bieganie.pl


Zostaliśmy poproszeni o sprostowanie informacji o Oshee for Runners sprzed dwóch dni. Niniejszym czynimy to:

„My, Bieganie.pl, informujemy, że opublikowany w naszym serwisie w dniu 9 sierpnia 2016 r. artykuł zatytułowany „Oshee fałszuje skład napoju" oparty na publikacji zamieszczonej w serwisie fakt24.pl, jak się okazało zawierał informacje nieprawdziwe. Nieprawdą bowiem jest, że Oshee Polska Sp. z o.o. podawała na etykietach jednego ze swoich napojów fałszywe dane dotyczące jego składu. Na etykiecie widniało:

zawartość białka < 0,5 g na butelkę (o pojemności 750 ml)

Tymczasem wg Inspektoratu Sanitarnego w Krakowie faktyczna zawartość białka wynosiła 0,328 g na 750 ml, czyli oznaczenie OSHEE było zgodne z prawdą.

Stąd także tytuł naszej publikacji okazał się całkowicie nieuzasadniony. W wyniku reakcji OSHEE redakcja serwisu fakt24.pl, zmieniła treść swojego wcześniejszego materiału i obecnie wygląda on nieco inaczej (LINK). My również przepraszamy tę Spółkę za wyrządzoną jej nieumyślnie szkodę wizerunkową. Nie znaczy to, że Powiatowa Stacja Sanitarna nie wystąpiła o ukaranie OSHEE karą finansową. Chodzi o zawartość białka w butelce (0,328 g) bo wg Stacji Sanitarnej, jest to ilość tak śladowa, że reklamowe twierdzenia Oshee, jakoby był to napój wspomagający stawy biegaczy było wprowadzaniem w błąd. "

Poniżej, treść informacji prasowej jaką publikowało OSHEE:

OSHEE, czołowy producent napojów funkcjonalnych w Polsce, przedstawia OSHEE FOR RUNNER’S. To pierwszy na rynku izotonik dedykowany osobom biegającym. Jego unikatowa formuła nie tylko ugasi pragnienie, odpowiednio nawodni i doda energii w trakcie biegania, ale także pozytywnie wpłynie na obciążone stawy.

Bieganie ma coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego – to najprostszy i najtańszy sposób na zadbanie o zdrowie, dobre samopoczucie i zgrabną sylwetkę. Dlatego na ulicach, chodnikach i ścieżkach miast, miasteczek i wsi spotykamy coraz więcej trenujących osób. Dowodem na to jest także rosnąca popularność masowych imprez biegowych, na których padają rekordy frekwencji.

OSHEE, specjalnie dla zwolenników tej formy ruchu, przygotowało napój OSHEE FOR RUNNER’S. To niegazowany napój funkcjonalny o orzeźwiającym, pomarańczowym smaku, który charakteryzuje się stężeniem osmotycznym zbliżonym do płynów ustrojowych człowieka, dlatego szybciej niż woda, soki, czy inne napoje wchłaniany jest przez organizm. W swoim składzie zawiera kolagen, magnez, potas, a także witaminy z grupy B tj. witamina B6, niacyna i biotyna. Kolagen ma dobroczynny wpływ na stawy, które w trakcie biegania narażone są na ponadprzeciętny wysiłek. Magnes i potas poprawiają gospodarkę elektrolitową, a także pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Natomiast witamina B6 pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, niacyna zmniejsza uczucie zmęczenia, a biotyna przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

OSHEE FOR RUNNER’S optymalnie nawadnia, dodaje energii oraz wpiera stawy, a tym samym wpływa na wydłużenie i komfort treningu biegacza. Dlatego właśnie trenerzy rekomendują picie izotoników 30 minut przed bieganiem oraz do 30 minut po jego zakończeniu. Jeśli trening jest dłuższy niż pół godziny warto popijać napój izotoniczny małymi łykami także w trakcie biegania.

OSHEE FOR RUNNER’S dostępne jest w wygodnej butelce o pojemności 0,75 l.

Źródło: http://bwpr.pl/kolagenowe-wsparcie-dla-biegaczy/

Możliwość komentowania została wyłączona.