27 września 2016 Redakcja Bieganie.pl Zacznij Biegać

Naucz się biegać jak najlepsi na świecie – zapraszamy na seminarium Dr. Romanowa


Dr Nicholas Romanov, czyli Николай Романов, to pochodzący z Rosji, niegdyś skoczek wzwyż, dziś twórca metody treningu techniki biegu nazwanej POSE.

Szczegółowo przedstawialiśmy jego koncepcję już w 2008 roku: [POSE, czyli Romanov i jego wyznawcy]. W latach 2000 był przez amerykańskie środowisko biegowe traktowany raczej "z góry", jako człowiek z zewnątrz. Dzisiaj chyba już się to zmieniło. Jest sporo autorytetów, także w świecie nauki, które powołują się na jakąś z nim współpracę. 

Istota metody Romanova, polega na tym, że napędzać ma nas przyciąganie ziemskie. Mamy skrócić krok i poddać się opadaniu, do momentu aż podeprzemy się przy kolejnym kroku. Teoretycznie brzmi to łatwo ale praktycznie sprawa nie jest taka prosta i oczywista.

pose fall pull

Romanow przekonuje nas, że wszyscy najlepsi biegacze chcąc czy nie chcąc biegają zgodnie z metodą POSE a najważniejsze, że jego metoda pozwala na bieganie bez kontuzji. Stworzył przez lata całe imperium, wraz z bardzo dobrze nagranymi materiałami wideo, certyfikowanymi trenerami na całym świecie. Nawet w Polsce są osoby, które takie certyfikaty uzyskały.

Nicholas Romanov przyjeżdża do Polski. To rzadka okazja do wzięcia udziału w zajęciach człowieka, który chyba jeszcze nigdy w Polsce nie był. Można się z nim zgadzać lub nie, ale trzeba przyznać, że stworzył spójną, całościową koncepcję. Będzie okazja do zadania mu wielu niewygodnych pytań, a przede wszystkim:
– jakie kontuzje mają biegacze biegający wg POSE (bo jakieś muszą być na pewno)
– czy POSE nie jest energetycznie nieefektywny
– czy na pewno każdy jest gotowy na POSE lub czy każdy powinien do POSE dążyć.

Zapraszamy do rejestracji, jesteśmy przekonani, że będą to bardzo ciekawe dwa dni.
rejestracjaromanov

Możliwość komentowania została wyłączona.