29 lipca 2013 Redakcja Bieganie.pl Zacznij Biegać

Mobilna, wakacyjna siłownia biegowa


 

 

Sebastian Coe, multimedalista olimpijski w swoich zawodniczych latach bardzo dużo podróżował. W jego czasach hotele, w których mieszkał często nie miały odpowiedniej siłowni. Jak więc ćwiczył? Opracował na swoje potrzeby zestaw pięciu ćwiczeń, które można wykonywać wszędzie. Nawet na plaży. Poznajcie je.  

 

 COE_SEB_84_1___C_SPORT_3_.jpg

 


[Na podstawie: David E. Martin, Peter N. Coe; Better Training for Distance Runners]

Potrzebna będzie skrzynka, niski stolik lub ewentualnie niskie łózko. Prezentujemy krótki opis tych ćwiczeń w wersjach wykonywanych przez Sebastiana Coe.

UWAGA! Nie próbujcie od razu robić jego liczby powtórzeń, zwiększajcie ją stopniowo. Pamiętajcie, że to był jeden z najlepszych lekkoatletów na świecie.

 Pół przysiady.
Czyli przysiady ale nie bardzo głębokie. Stopy na szerokość ramion.

2 sety po 5 serii po 200 powtórzeń lub 2 sety po 2 serie po 500. Odpoczynek równy długości jednej serii.Brzuszki ze zgiętymi kolanami.
Na zmiane ze skrętnymi brzuszkami z dotknięciem łokciem przeciwległego kolana. Jedna seria od 200 do 250 powtórzeń.
 

 Pompki.
Z opartymi wyżej stopami żeby unieść uda i biorda. 5 serii po 20 powtórzeń
 

 Unoszenie pleców.
Stabilizując stopy pod szafą, czymś ciężkim lub przy czyjejś pomocy. 3 do 4 serii po 20 do 30 powtórzeń. Łącznie, nie więcej niż 100 na sesję.
 

 

 

 Wstępowanie na stopień.
Niskie krzesło lub stolik, 30 – 40 cm wysokości. Najpierw na każdą noge na zmianę po 2 serie po 10 powtórzeń, następnie na każdą nogę na zmianę 2 serie po 20 powtórzeń.

Możliwość komentowania została wyłączona.