10 września 2013 Redakcja Bieganie.pl Trening

Życiówka na 10 km? Trening na Agrykoli już dzisiaj!


Już 6 października odbędzie się kolejna edycja Biegnij Warszawo na dystansie 10 km! M.in. dlatego nasze zajęcia są skierowane także do tych, którzy myślą o poprawieniu rekordu życiowego właśnie na "dychę". By dodatkowo Was zmotywować do udziału w nich przygotowaliśmy konkurs. W trakcie zajęć losowo wybrana osoba zostanie odpytana ze znajomości osób znajdujących się na zdjęciu. Nagrodą jest autobiografia Usaina Bolta – "9.58".

bnw 2013 


Podczas naszych środowych treningów na Agrykoli w tym momencie większość zawodników to osoby szykujące się do startu w jesiennych maratonach. Staramy się pomóc im w ich ostatnich przygotowaniach. Ale to co możemy z nimi zrobić na treningu to tylko mały klocek wielkiej układanki jaką jest trening do maratonu którego niestety istota jest samotność. Trenując do maratonu i chcąc osiągnąć ambitny rezultat musimy wybiegać w samotności sporo kilometrów.

Zupełnie inaczej jest z treningiem do takich dystansów jak 5, czy 10 km. Oczywiście objętość treningu też ma ogromne znaczenie ale tutaj znacznie więcej zadziałać możemy konkretnym treningiem.

Adam Klein: Myślę, że często zawodnicy nie doceniają jak dużo mogą zmienić stosując właściwie dobrany trening interwałowy. W przypadku treningu do maratonu interwał ma sens w stadium, w którym chcemy poprawić nasz ogólny poziom, poprawić prędkość wyjściową ale w ostatnich tygodniach już nie ma sensu bo tutaj musimy skupiać się na wydłużeniu proporcjonalnym do naszego bieżącego poziomu. Nie mamy co liczyć, na wejście na wyższy poziom, jest po prostu za późno. Tymczasem w przypadku treningu do 10 km praca nad poprawieniem krańcowej prędkości dla tego dystansu ma zasadnicze znaczenie. Ale jestem pewien, że na zapytanych 10 zawodników każdy odpowie inaczej jak wg niego należy wykonywać trening interwałowy. Jeśli daje mu to postępy w treningu to nie ma sprawy, ale co jeśli nie? Jestem pewien, że to co chcemy pokazać na treningach w kwestii treningu interwałowego otworzy wielu ludziom oczy.

Treningi holistyczne 

 

Nasze treningi na Agrykoli są wielokierunkowe. Nie skupiamy się tylko na bieganiu ale i na poprawianiu takich parametrów jak siła mięśni o decydującym znaczeniu dla długości kroku biegowego. Poniżej filmik z treningu w trakcie którego nasi zawodnicy trenowali siłę, wytrzymałość siłową zginaczy biodra co w efekcie przełoży się na możliwość dłuższego lotu w trakcie biegu, umiejętność pracy ud w większym zakresie. Zginacz biodra jest jednym z tych mięśni które trudno jest trenować, robiliśmy to przy pomocy gum Terra Band.

Co zgotowaliśmy na najbliższe zajęcia (11 września)?

Dla zawodników planujących start w maratonie – trening z teoretyczną intensywnością maratońską, z każdym zawodnikiem będziemy się starali ustalić co to w jego przypadku jest prędkość maratońska.

Dla zawodników planujących start w Biegnij Warszawo a potem w Biegu Niepodległości – trening interwałowy z intensywnością startową.

Wszystkich prosimy o zabranie swoich pulsometrów. Jeśli ktoś nie ma mamy możliwość pożyczenia pulsometrów marki Polar.

Tym razem, spotykamy się poza stadionem, pomiędzy stadionem a wejściem do Łazienek, przy Kanałku. Treningu możecie spodziewać się na podświetlonej lampionami Chińskiej Alei, to między innymi fragmentem tej drogi wiedzie tegoroczny Maraton Warszawski.

Do zobaczenia w środę o 18:30, tym razem, spotykamy się poza stadionem, pomiędzy stadionem a wejściem do Łazienek, przy Kanałku..

***
UWAGA. Treningi są płatne: 25 zł za trening. (nie obowiązuje tylko
uczestników tegorocznych obozów Bieganie.pl). Wpłat prosimy dokonywać na
konto: 

BZ WBK SA, 91 1090 1030 0000 0001 0730 2195

Bieganie.pl Sp Jawna
Zabłocińska 4/58
01-697 Warszawa

z dopiskiem: [Imię i Nazwisko uczestnika], Trening z Pulsometrem

Uwierzycie, że poniższe zdjęcie z jednym z naszych trenerów Jackiem Wichowskim to nie fotomontarz?

DSC08760

Dołącz do biegu i podejmij wyzwanie!

slajd syrenka

 

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl