kaczor
20 października 2023 Redakcja Bieganie.pl Trening

Mateusz Kaczor i jego ostatni akcent przed maratonem


Mateusz Kaczor zalicza w tym roku bardzo udany sezon biegowy. Regularnie zajmuje wysokie lokaty, a nawet wygrywa w dużych biegach ulicznych takich jak Półmaraton Praski. 26-letni zawodnik RKL Optima Radom zdobywał już medale Mistrzostw Polski m.in. w biegu na 10 kilometrów i w półmaratonie. W najbliższy weekend zobaczymy go debiutującego na trasie maratonu w Poznaniu.

Mateusz sam mówi, że jego główny cel to skończyć ten maraton i zobaczyć, z czym to się je. Jednocześnie biegacz z Radomia wspomina, że będzie próbował pobiec zawody w tempie około 3.10/km.

Warty uwagi jest fakt, że Mateusz łączy trenowanie 2 razy dziennie z pracą na budowie po 8-12 godzin każdego dnia. Pierwszy trening realizuje około 6 rano, następnie idzie na budowę, a drugi trening zalicza około 18-19. Mimo niełatwej pracy fizycznej Mateusz mówi, że lubi „tę robotę” i dobrze się czuje na budowie. 

Odwiedziliśmy Mateusza na ostatnim mocnym treningu przed maratonem. W ostatnią sobotę nasz zawodnik wykonał 6 powtórzeń po 1600 metrów na 1-minutowej przerwie w truchcie. Odcinki miał biegać w tempie okołoprogowym, a cały trening był realizowany na asfaltowej pętli w dość wietrznych warunkach. Brak stadionu oraz wiatr nie sprawiły Mateuszowi najmniejszego problemu, a cały trening wykonał swobodnie i ze sporym zapasem. Jak wyglądał trening od środka, zobaczcie na naszej relacji, której autorem jest Stanisław Śmietana.

Życzymy powodzenia Mateuszowi, a Was zapraszamy do kibicowania na żywo lub online 🙂

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments